14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Gorenje Velenje - Slovenj Gradec 33:26

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 17. krogu lige NLB na domačem parketu premagali Slovenj Gradec s 33:26 (13:9).

* Rdeča Dvorana, gledalcev 450, sodnika: Satler, Pukšič.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Tajnik 7, Pipp 4, Pajt 3 (2), Hebar, Drobež, Kovačič 1, Sokolič 7, Verdinek 1 (1), Šiško, Grmšek 5, Slatinek Jovičič 2, M. Mlivić, T. Mlivić, Predović 3, Hriberšek.
* Slovenj Gradec: Smolnikar, Dobaj, Cvetko 4, Bulovič 4 (3), Majcen, Velić 4, Levc 2, Kotar, Svečko, Lesjak 3, Starc 1, Komar 1 (1), Pelko 2, Lampret 2, Štumpfl 2, Jankovskij 1.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (3), Slovenj Gradec 6 (4).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Slovenj Gradec 10 minut.

Rokometaši Velenja, ki so v prejšnjem krogu na gostovanju izgubili večni derbi z vodilnimi Celjani, so zabeležili štirinajsto zmago v tej sezoni in začasno skočili na drugo mesto pred trebanjski Trimo. Za Slovenj Gradec je to sedmi poraz in tako ostajajo na šestem mestu z 18 točkami.

Gostje iz Slovenj Gradca se na uvodu dvoboja niso znašli najbolje in so na svoj prvi gol čakali dobrih pet minut. A tudi Velenjčani na začetku niso bili najbolj prepričljivi in po desetih minutah je bil dvoboj izenačen na 4:4. Nato so pobudo le prevzeli domačini in povedli s petimi goli naskoka, ko je Enej Slatinek Jovičič zadel za 10:5.

Do konca prvega dela so se gostje nekajkrat malenkost približali, a so varovanci Zorana Jovičiča na glavni odmor odnesli varne štiri gole prednosti (13:9).

Drugi polčas sta obe ekipi odprli precej bolj napadalno kot prvega. Velenjčani so ostali tisti, ki si bili bolj natančni, njihova prednost pa je kmalu narasla na osem (18:10). Slovenjgradčani so tako lovili velik zaostanek, ga vmes nekoliko zmanjšali, a so domačini v zaključku prednost osmih golov znova obnovili in dvoboj varno pripeljali do konca.

Pri Velenju sta s sedmimi goli blestela Domen Tajnik in Tilen Sokolič, pet jih je dodal še Timotej Grmšek. Za Slovenj Gradec so bili s štirimi goli najučinkovitejši Tarik Velić, Rok Cvetko in Jaroš Bulovič.

V naslednjem krogu Velenjčani odhajajo na gostovanje k novomeški Krki, Slovenj Gradec pa bo doma gostil Koper.