Oblačno Humidity: 87%
14°C

Patricia Brolih na Portugalskem do 7. mesta

Slovenska judoistka Patricia Brolih je na veliki nagradi Portugalske v Alamadi v kategoriji do 78 osvojila sedmo mesto.

V repasažu jo je po več kot dveh minutah podaljška premagala dobitnica kolajne s SP in dveh odličij z EP Loriana Kuka s Kosova.

Šestindvajsetletna Brolihova je najprej ugnala Mongolko Erdenet-Od Batbajar, od katere je bila boljša že na lanskem SP v Taškentu. Nato je predčasno "padla" tudi dobitnica dveh odličij na zadnjih afriških prvenstvih Maročanka Hafsa Yatim.

V četrtfinalu je bila od tekmovalke Bežigrada boljša Britanka Emma Reid. Ljubljančanka enostavno ni našla recepta za stil Britanke in izgubila po treh kaznih.

Metka Lobnik je v isti kategoriji izgubila uvodno borbo z dvakratno afriško prvakinjo Marie Branser iz Gvineje.

Že v soboto se je v kategoriji do 70 kg predstavila Anka Pogačnik in najprej premagala Portugalko Tais Pina. V borbi za četrtfinale je Kranjčanko nato ugnala azijska prvakinja 2021 Korejka Hee-Ju Han.

V kategoriji do 73 kg je Martina Hojaka v uvodnem nastopu ugnal Belgijec Jeroen Casse. Korošca Naceta Herkoviča pa Maročan Hasan Doukali, aktualni afriški prvak do 21 let. Še lani v Malagi je bil v prvem medsebojnem dvoboju boljši slovenski reprezentant.

V kategoriji nad 100 kg je bil od Eneja Mariniča že v uvodu boljši Francoz Guerman Andreev. Vito Dragić pa je dvoboj z Amadoujem Meitejem, prav tako Francozom, dobil, nato je bil zanj premočan bronasti z zadnjega EP do 23 let Gruzijec Saba Inanejšvili.

Že v petek je v prvem krogu v kategoriji do 60 kg izpadel tudi David Štarkel.