Oblačno Humidity: 87%

Wirtz junak nove Bayerjeve zmage

Nemški nogometni prvak Bayer Leverkusen je novo sezono začel z gostovanjem pri Borussii Mönchengladbach. Potem ko so izbranci Xabija Alonsa pred kratkim osvojili nemški superpokal, so dobili tudi uvoden obračun nove ligaške sezone, zmagali so s 3:2.

Farmacevti so v Mönchengladbachu temelje zmage postavili že v prvem polčasu, ko sta zadela Granit Xhaka in Florian Wirtz. Na začetku drugega polčasa je bila tekma nekaj minut prekinjena zaradi navijaških izpadov, a se je hitro nadaljevala.

Nico Elvedi je v uvodu drugega polčasa zmanjšal zaostanek, Tim Kleindienst pa v 85. izid poravnal. Ko je kazalo, da se bosta ekipi razšli z neodločenim izidom, pa je globoko v sodniškem dodatku z bele pike končni izid postavil Wirtz.

V soboto bo Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška gostil Bochum, sicer pa bodo na sporedu še tekme Augsburg - Werder Bremen, Mainz - Union Berlin, Freiburg - Stuttgart, Hoffenheim - Holstein Kiel in Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt.

V nedeljo bosta krog končali tekmi Wolfsburg - Bayern München in St. Pauli - Heidenheim.