Oblačno Humidity: 80%

Italijan Lorenzo Musetti do bronaste olimpijske medalje v tenisu

Šestnajsti igralec svetovne teniške lestvice, Italijan Lorenzo Musetti, je osvojil bronasto medaljo na olimpijskem turnirju v Parizu, potem ko je danes z 2:1 v nizih na igrišču Philippe-Chatrier premagal Kanadčana Felixa Auger-Aliassima. V nedeljskem finalu se bosta pomerila Srb Novak Đoković in Španec Carlos Alcaraz.

Dvaindvajsetletnik je za zmago nad Kanadčanom s 6:4, 1:6 in 6:3 potreboval dve uri in četrt. V tretjem nizu je pri rezultatu 5:3 izkoristil prvo zaključno žogico. Pred tem je v polfinalu izgubil proti drugemu igralcu sveta Đokoviću, še prej pa je v četrtfinalu s 7:5 in 7:5 ugnal branilca olimpijskega naslova, Nemca Alexandra Zvereva.

Z današnjo zmago je Musetti Italiji zagotovil drugo olimpijsko medaljo v tenisu. Prvi bron je leta 1924 prav tako v Parizu osvojil Umberto de Morpurgo. V nedeljo bosta sicer Jasmine Paolini in Sara Errani z nastopom v finalu v konkurenci ženskih dvojic zbirko povečali na tri.

V dosedanji karieri je sicer Italijan osvojil le dva turnirja v seriji ATP, na grand slamih pa je najboljši rezultat ustvaril na letošnjem turnirju v Wimbledonu, kjer je v polfinalu izgubil proti Đokoviću.

Sedemintridesetletni Srb bo v nedeljskem finalu proti tretjemu igralcu sveta Alcarazu lovil svojo prvo olimpijsko zlato medaljo. Olimpijski naslov je edini dosežek, ki ga zmagovalec 24 turnirjev za grand slam še nima.