Oblačno Humidity: 91%
12°C

Al Ahly do tretjega mesta na klubskem SP

Nogometaši egiptovskega Al Ahlyja so na klubskem svetovnem prvenstvu v Savdski Arabiji osvojili tretje mesto. V Džedi so s 4:2 (2:1) premagali japonsko zasedbo Urawa Red Diamonds. Ob 19. uri se bosta v finalu za naslov prvaka merila Manchester City in Fluminense.

Prvak afriške lige prvakov je v prvem polčasu povedel z 2:0, potem ko sta v 19. in 25. minuti zadela Yasser Ibrahim in Percy Tau. Še pred polčasom je za azijskega klubskega prvaka znižal Jose Kante (43. minuta).

V drugem polčasu je v 54. minuti po uspešno izvedeni najstrožji kazni Urawa izenačila na 2:2, natančen je bil Alexander Scholz. Japonci so si šest minut kasneje zabili avtogol prek Yoshie Koizumija. Ali Maaloul je v 75. minuti za Al Ahly zgrešil z bele točke, a se z zadetkom za končnih 4:2 odkupil v deveti minuti sodnikovega dodatka.

Al Ahly je četrtič zasedel tretje mesto na klubskem SP (2006, 2020, 2021), četrti pa je bil leta 2012 in 2022. Nikoli še ni igral v finalu. Urawa je pred tem le enkrat igrala za tretje mesto, v domovini je leta 2007 premagala tunizijski Etoile du Sahel.

Za tretje mesto je Al Ahly dobil 2,3 milijona evrov, za četrto pa Urawa 1,85 milijona.

Na letošnjem turnirju so igrali še savdski Al Ittihad, mehiški Leon ter novozelandski Auckland City.

To je zadnji turnir s sedmimi ekipami, leta 2025 bodo začeli razširjeno obliko tekmovanja z 32 ekipami pod okriljem Mednarodne nogometne zveze Fife. Nato bodo tekmovanja izvajali na štiri leta.