Oblačno Humidity: 84%
15°C

Arsenal na vrhu premier lige

Nogometaši Arsenala so nova vodilna ekipa angleške lige. V 13. prvenstvenem krogu so v gosteh z 1:0 premagali Brentford in izkoristil medsebojni remi Manchester Cityja in Liverpoola ter oba prehiteli na lestvici. Zdaj imajo na lestvici 30 točk, eno več od Cityja in dve več od Liverpoola.

Arsenal je do polnega izkupička prišel v zadnjih minutah tekme, v 89. minuti je edini gol na tekmi dosegel Nemec Kai Havertz.

V Manchestru sta se City in Liverpool razšla z neodločenim izidom 1:1, domači so z golom Erlinga Haalanda v 27. minuti povedli, v 80. je izenačil Trent Alexander-Arnold. Liverpool je s tem prekinil niz 23 zaporednih zmag na domačem igrišču meščanov - zadnjič ni zmagal 31. decembra lani -, Haaland pa je dosegel svoj 50. gol v premier ligi, to mu je uspelo na 48. tekmi. Mejo 50 golov je dosegel najhitreje v zgodovini, doslej je bil rekorder Andy Cole, ki je za 50 golov potreboval 65 tekem.

Ekipa Pepa Guardiole je bila boljši tekmec, toda ni pokazala učinkovitosti, kar je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora kaznoval Alexander-Arnold.

Navijači Chelseaja so po zmagi svojih nogometašev proti Tottenhamu in osvojeni točki proti Cityju upali, da je kriza mimo in da se bo ekipa začela približevati mestom, ki vodijo v evropske pokale. A so hitro doživeli nov udarec, Londončane je tokrat s 4:1 ugnal Newcastle.

Po prvem polčasu jim sicer ni kazalo slabo, Raheem Sterling je izničil prvi gol domačih, ki ga je dosegel Alexander Isak. Toda v nadaljevanju sta Jamaal Lascelles ter Joelinton poskrbela za vodstvo domačih s 3:1, Chelsea je nato ostal še brez izključenega Reecea Jamesa, kar je s četrtim golom domače ekipe izkoristil Anthony Gordon.

Pet golov je padlo tudi na tekmi v Nottinghamu, kjer se je zmage s 3:2 veselil Brighton, dva gola za zmagovalce je dosegel Joao Pedro. V boju za obstanek je pomembno zmago dosegel Luton, ki je z 2:1 ugnal Crystal Palace, z istim izidom je West Ham v gosteh ugnal zadnjeuvrščeni Burnley, v sodniškem dodatku mu je poln izkupiček zagotovil Čeh Tomaš Souček. Tudi Bournemouth je bil uspešen na gostovanju, s 3:1 je bil boljši od Sheffield Uniteda, dvakrat se je med strelce vpisal Marcus Tavernier.