10°C / 23°C
10°C / 24°C
12°C / 22°C

Arsenal ostaja na vrhu angleške lige

Nogometaši Arsenala bodo tudi po 36. krogu na vrhu angleške lestvice. Topničarji so tokrat s 3:0 ugnali Bournemouth ter imajo štiri točke prednosti pred Manchester Cityjem. Ta pa ima še dve tekmi v dobrem, danes ob 18.30 se bo meril z Wolverhamptonom.

Arsenal je do 14. zmage na 16 ligaških tekmah v letu 2024 prišel po tem, ko je najprej v 45. minuti z bele pike zadel Bukayo Saka, Declan Rice je v 70. minuti podal za zadetek Leandra Trossarda, v 97. pa je nato Rice postavil končni izid po podaji Gabriela Jesusa.

Arsenal lovi svoj prvi naslov po letu 2004, a pri tem mora spodleteti branilcu naslova Manchester Cityju, ki ga ob obračunu z Wolverhamptonom do konca sezone čaka še gostovanje pri Fulhamu, zaostala tekma pri Tottenhamu ter domači obračun z West Hamom. Londončani pa bodo do konca sezone igrali še pri Manchester Unitedu in doma z Evertonom.

Danes so na sporedu še tekme Brentford - Fulham, Burnley - Newcastle, Sheffield United - Nottingham in že omenjena Manchester City - Wolverhampton.

V nedeljo bodo na vrsti obračuni Brighton - Aston Villa, Chelsea - West Ham in Liverpool - Tottenham, v ponedeljek pa Crystal Palace - Manchester United.

V petek sta se Luton Town in Everton razšla z 1:1.