8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Arsenal zamudil priložnost za vodstvo na prvenstveni lestvici

Arsenal je v zadnji tekmi 19. kroga angleškega nogometnega prvenstva gostil West Ham, a izgubil z 0:2 (0:1). Domači so s tem zamudili priložnost, da bi ostali prvi na lestvici. Liverpool je po torkovi zmagi v gosteh z 2:0 z Burnleyjem sedaj prvi in ima dve točki prednosti. West Ham je po deseti zmagi napredoval na šesto mesto.

Češki vezist Tomaš Souček je goste že v 13. minuti povedel v vodstvo, ko je z desnico nedaleč od golove črte poslal podajo Jarroda Bowena v mrežo. Grški obrambni nogometaš Konstantinos Mavropanos je v 55. minuti za West Ham iz bližine z glavo dosegel drugi zadetek, podal mu je James Ward-Prowse za končni izid.

Pred tem je v predzadnji tekmi kroga Brighton doma s 4:2 premagal Tottenham. Slednji je po treh zmagah prvič priznal poraz, a ostal peti, gostitelji pa so pridobili mesto in so po treh tekmah brez zmage po novem slavju osmi.

Brighton je vodil že s 4:0, ob tem je imel dve uspešno izvedeni enajstmetrovki. V 23. minuti je Joao Pedro s kazenskega strela povišal na 2:0, Brazilec Joao Pedro pa je 75. minuti uspešno zadel še drugič za domače z bele pike za 4:0. Najlepši gol je dosegel v 63. minuti Ekvadorec Pervis Estupinan s 25 metrov, ko je zadel tik pod stikom prečke in vratnice. Tottenham je šele v zadnjih enajstih minutah ublažil poraz.