Oblačno Humidity: 80%

Athletic se je rešil na tekmi s Celto

Nogometaši Athletica Bilbaa so v prvi tekmi 13. kroga španske lige premagali Celto s 4:3 in se le na točko približali četrtemu Atleticu. Vodilni klubi španske lige Girona, Real in Barcelona bodo igrali v soboto in nedeljo.

Athletic bi imel ob polnem izkupičku današnje tekme le točko manj od madridskega Atletica, a ob dveh tekmah več. Toda pot do teh treh točk ni bila lahka, Celta se je izkazala za trdoživega tekmeca. Dvakrat je vodila, Athletic pa je z dvema goloma za vodstvo s 3:2 reševal Gorka Guruzeta. A je Celta prek Jorgena Stranda Larsena spet izenačila v 66., potem ko so istemu igralcu nekaj minut pred tem zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Celta je imela v rokah tudi zmago, toda Iago Aspas je v 73. minuti zapravil strel z bele točke, Unai Simom je njegov poskus ubranil. Na drugi strani pa je Athletic že v osmi minuti sodnikovega dodatka dobil enajstmetrovko zaradi igre z roko, Alex Berenguer pa je zagotovil tri točke rdeče-belim.

Girona, po 12 krogih presenetljivo vodilna ekipa la lige, se bo v soboto popoldne v gosteh merila z Rayom Vallecanom, ki je prejšnji teden odščipnil točko madridskemu Realu. Slednjega v soboto zvečer čaka obračun z Valencio, Barcelona pa bo igrala v nedeljo z Alavesom. V nedeljo bo igral tudi Atletico Madrid Jana Oblaka, gostil bo Villarreal.