14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Atletico Madrid kljub neprepričljivi zmagi poti zadnji Almerii na pragu rekorda

Nogometaši Atletico Madrida so uspešno opravili svojo nalogo v 16. krogu španskega prvenstva. Pred 55.000 gledalci so na domačem stadionu Metropolitano premagali zadnjeuvrščeno Almerio z 2:1 in tako ohranili stik z vodilnimi ekipami.

Atletico Madrid ima po enajsti zmagi enako število točk kot Barcelona na tretjem mestu. Katalonci bodo danes zvečer ob 21. uri igrali derbi proti presenečenju sezone Gironi, Madridčani pa imajo v rokavu še tekmo zaostanka.

Girona je druga s štirimi točkami več od Barcelone, na prvem mestu pa je Real Madrid, ki ima po sobotnem remiju z Betisom točko naskoka pred malčkom s severa Katalonije.

Izbranci trenerja Diega Simeoneja so težje od pričakovanj prišli do treh točk. Antoine Griezmann je sicer mrežo zatresel že v 6. minuti, vendar so sodniki v sobi Var razveljavili zadetek zaradi milimetrskega prepovedanega položaja. Deset minut pozneje Alvaro Morata ni zapravil svoje prve priložnosti, pet minut kasneje pa je na 2:0 povišal Angel Correa.

Domači so se v nadaljevanju preveč sprostili, tako da je Almeria, ki je prepričljivo zadnja s štirimi točkami in brez zmage, nekajkrat preizkusila spretnosti slovenskega čuvaja mreže Jana Oblaka. Ločan je bil petkrat na pravem mestu, klonil pa je v 62. minuti, ko je odbitek v mrežo pospravil Leo Baptistao.

To je bila devetnajsta zaporedna zmaga Atletico Madrida na domačem stadionu v vseh tekmovanjih. S tem je le še zmago oddaljen od izenačitve klubskega rekorda iz sezon 2012 in 2013. Sedemnajst zmag je zabeležil v LaLigi, dve pa v ligi prvakov.

V tem stoletju je to tretji najboljši niz zmag doma v španskem prvenstvu. Real Madrid jih je vknjižil 18, Barcelona 25, absolutni rekord pa drži Barcelona, ki je med 1958 in 1960 dobila 39 tekem na domačem stadionu.

Zadnji poraz doma je Atletico doživel 8. januarja letos proti Barceloni, zadnji remi pa 4. februarja proti Getafeju.

Poleg večernega katalonskega derbija na Montjuicu bosta danes še tekmi Granada - Athletic Bilbao in Cadiz - Osasuna, v ponedeljek pa sledi še Rayo Vallecano - Celta Vigo.