Oblačno Humidity: 79%

Atletico z Oblakom do zmage nad Mallorco

Jan Oblak je v 14. krogu španskega nogometnega prvenstva z Atleticom v Madridu slavil zmago z 1:0 nad Mallorco. Slovenski reprezentančni vratar je branil celotno tekmo, junak večera na Wandi pa je bil francoski zvezdnik Antoine Griezmann, ki je v 64. minuti z glavo dosegel edini zadetek na tekmi.

Griezmann je dosegel že 170. gol v dresu Atletica, tako da mu zdaj manjkajo le še trije zadetki, da preseže Luisa Aragonesa in postane najboljši strelec kluba v zgodovini.

Z zmago se je Atletico na lestvici po točkah izenačil z Barcelono.

Na prvi tekmi kroga so nogometaši Barcelone gostovali pri Rayu Vallecanu in iztržili zgolj remi (1:1). Rayo je povedel v 39. minuti z lepim strelom Unaija Lopeza, pri katerem je bil vratar Kataloncev Inaki Pena povsem nemočen. Prvi čuvaj mreže Marc-Andre ter Stegen ima še vedno težave s hrbtom.

V drugem polčasu so gosti napadali in lovili izenačenje ter preobrat. Po nekaj zapravljenih priložnostih je do izenačenja prišlo v 82. minuti, ko se je sprva zdelo, da je bil uspešen Robert Lewandowski, a se je izkazalo, da je žogo v lastno mrežo poslal Florian Lejeune.

Barcelona je po večerni zmagi Atletica nazadovala na četrto mesto na lestvici z enakim izkupičkom kot Oblakov klub in ima točko manj od Real Madrida, ki igra v nedeljo, ter tri manj od vodilne Girone, ki jo dvoboj 14. kroga proti Athleticu Bilbau čaka v ponedeljek.

Almeria je doživela še šesti poraz zaporedoma in ostaja trdno na dnu lestvice primere division. Nogometaši Getafeja so zmagali z 2:1.

Nogometaši Valencie in Celte pa so se na Mestalli razšli brez golov. Po štirih zmagah in dveh remijih je bil to prvi domači remi Valencie v sezoni. Celta je še vedno v negativnem nizu. Zadnjo prvenstveno zmago je klub iz Viga dosegel 1. septembra.

V nedeljo se bodo za prvoligaške točke borili Villarreal - Osasuna, Real Sociedad - Sevilla, Cadiz - Real Madrid in Betis - Las Palmas, zadnja tekma 14. kroga pa je na sporedu v ponedeljek, Girona - Athletic Bilbao.