Oblačno Humidity: 85%

Bačka Topola se približuje Partizanu in ligi prvakov

V 34. kolu srbske Superlige sta se na derbiju kola pomerila TSC Bačka Topola in Radnički 1923, gledalci pa so na srečanju videli kar sedem zadetkov. Partizan je po treh porazih v ligaški končnici le prišel do točke proti Napredku, in ima sedaj dve točke prednosti pred Bačko Topolo. Crvena zvezda je matematično osvojila prvenstvo v prejšnjem kolu, tokrat pa je z minimalno razliko premagala Mladost iz Lučanov.

Na prvem srečanju 34. kola srbske Superlige sta se v Novem Beogradu pomerila domači IMT in Novi Pazar, slednji pa je srečanje začel brez Adema Ljajića in Seydoube Soumah, ki sta ključna igralca v ekipi. Kljub odsotnosti pomembne dvojice je Novi Pazar povedel v 9. minuti, ko je po odlični dolgi podaji Flora do žoge prišel Karaklajić, in premagal nasprotnega vratarja. IMT je v 66. minuti uspel rezultat izenačiti z zadetkom Lutovca, a je po ogledu VAR posnetka glavni sodnik gol razveljavil. Domačini so imeli novo priložnost za izenačenje v 84. minuti tekme, a je Miloš Luković po izvajanju enajstmetrovke zadel le vratnico in Novi Pazar je prišel do minimalne zmage z 0:1.

Derbi kola pa je tokrat bil odigran na TSC Areni, kjer sta se pomerila domača Bačka Topola in Radnički 1923, ki je pred tokratnim srečanjem bil v odlični formi. Domačini so do 10. minute z goloma Jovanovića in Djakovca vodili že z 2:0, 5 minut kasneje pa je iz protinapada še gol dodal Stojić. V drugem polčasu je svojega drugega in četrtega za Bačko Topolo iz enajstmetrovke dosegel Ifet Djakovac. Gostje so se nato prebudili in dosegli tri zadetke do 91. minute, a je to bilo premalo za pozitiven izid, saj je končni rezultat bil 4:3.

Nogometaši Partizana so gostovali pri Napredku in povedli že v 7. minuti tekme z golom Filipovića, nato pa je začel napadalneje igrati tudi Napredak. Prvi je v 19. minuti z glavo zadel Andrija Majdevac, 7 minut kasneje pa je za popolni preobrat poskrbel Bastajić. Napadalnejšo igro Partizana v drugem polčasu je z svojim drugim golom izkoristil Majdevac, ki se je odlično znašel pred golom Kovačevića, in Napredak je vodil s 3:1. V 82. minuti tekme je nato Janković zmanjšal na 3:2, končnih 3:3 pa je po odlični asistenci Baždara postavil Zahid. Partizan je prišel do prve točke v ligaški končnici, TSC pa sedaj za njim zaostaja le dve točki.

Javor je proti Radniku iz Surdulice do zadetka prišel v izdihljajih tekme, ko je za 1:0 avtogol dosegel Mateja Stojanović, Spartak pa je na domačem terenu že v prvem polčasu s tremi zadetki odločil tekmo proti Radničkemu iz Niša, ter jim prekinil niz sedmih zaporednih tekem brez poraza.

Železničar iz Pančeva se je v borbi za obstanek v gosteh pomeril proti Voždovcu in jih premagal z 2:3. Voždovac je sedaj na 14. mestu z 34 točkami, Železničar pa se je na predzadnjem mestu približal le na dve točki zaostanka za tokratnim nasprotnikom.

Čukarički je na gostovanju pri Vojvodini na zanimivem srečanju zmagal z 2:3, na zadnjem srečanju kola pa sta se pomerila Crvena zvezda in Mladost Lučani. Rdeče-beli so zmagali z minimalnih 0:1, edini gol na srečanju pa je dosegel kapetan Zvezde Aleksandar Dragović.