Nekaj oblačnosti Humidity: 94%
10°C / 19°C

Barcelona ostaja 100-odstotna

Nogometaši Barcelone ostajajo 100-odstotni v domačem prvenstvu. V petem krogu so se veselili na gostovanju pri Gironi s 4:1. S 15 točkami imajo na lestvici štiri točke več od madridskega Reala in Villareala.

Vnovič je zablestel 17-letni Lamine Yamal, ki je v prvem polčasu poskrbel za oba gola Barcelone. Po polčasu je s polvolejem na 3:0 dvignil nekdanji soigralec Kevina Kampla in Benjamina Šeška pri Leipzigu Dani Olmo, v 64. minuti pa je za zvezdniško zasedbo trenerja Hansija Flicka zadel še Pedri. Domačo čast je v 80. minuti rešil Urugvajec Christian Stuani.

Na prvi današnji tekme je Celta s 3:1 ugnala Valladolid in dosegla tretjo zmago v sezoni za trenutno četrto mesto na razpredelnici.

Nogometaši Real Madrida so v soboto na tretjem gostovanju v sezoni španskega vendarle prišli do polnega izkupička. Po dveh uspešno izvedenih enajstmetrovkah so v San Sebastianu premagali Real Sociedad z 2:0.

Aktualni evropski in španski prvaki so imeli kar precej sreče. Pred najstrožjima kaznima so domači dvakrat zadeli prečnik in enkrat vratnico. Njihovo neučinkovitost sta v 58. minuti kaznovala Vinicius ter v 75. Mbappe. Na prejšnjih dveh gostovanjih na Mallorci in Kanarskih otokih je Real Madrid iztržil zgolj remija.

Villarreal pa je zmagal na Palmi de Mallorci (2:1) z zadetkom Ayoze Pereza v četrti minuti sodnikovega podaljška. Za Espanol je vse tri zadetke za zmago s 3:2 proti Alavesu dosegel Javi Puado, strelec edinega gola na tekmi med Sevillo in Getafejem pa je bil 38-letni domači branilec Jesus Navas.

Uvodna tekma petega kroga je bila v petek v Sevilli med Betisom in Leganesom (2:0).

Danes bosta še tekmi Las Palmas - Athletic Bilbao in zvečer Atletico Madrid - Valencia, v ponedeljek pa še Rayo Vallecano - Osasuna.