23°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Barcelona tesno zmagala, Girona tik za Realom

Nogometaši Barcelone so v večerni tekmi 10. kroga španskega prvenstva premagali Athletic Bilbao z 1:0 in so zdaj s 24 točkami na tretjem mestu lestvice. Z madridskim Realom pa se je pri 25 točkah izenačila Girona, danes je s 5:2 premagala Almerio.

V soboto sta se v derbiju kroga Sevilla in Real Madrid razšla brez zmagovalca (1:1), Atletico Madrid Jana Oblaka pa je zmagal v Vigu 3:0 in ob tekmi zaostanka ujel priključek z vrhom razpredelnice.

Takšen razplet sobotnih tekme je ponudil možnost, da se vrh zgosti s dvema ekipama s po 25 točkami in eno s 24. Prva je svojo nalogo danes opravila Girona: proti zadnji Almerii je sicer začela slabo in si po 24 minutah pridelala zaostanek dveh golov, obakrat je za goste zadel Leo Batistao. A so domači že v prvem polčasu poskrbeli za preobrat. Gol Ivana Martina in dva Artema Dovbika med 37. in 43. minuto so dali krila domačim, ki so v nadaljevanju le še potrdili zmago, zadela sta še Cristhian Stuani in Savio.

Barcelona je nato v večerni tekmi gostila baskovski klub, vedno neugodnega tekmeca za Katalonce. Tudi danes je bil boj trd in negotov, kljub terenski premoči in večji posesti žoge pa Barci dolgo ni uspelo proti do prednosti. Na koncu pa je veliki junak postal šele 17-letni Marc Guiu, ki je v 80. minuti po podaji Joaa Felixa spretno premagal gostujočega vratarja.

Rayo Vallecano je za četrto zmago v sezoni z 1:0 premagal Las Palmas, Villarreal in Alaves sta igrala 1:1.

Real Sociedad je že v soboto premagal Mallorco z 1:0, Getafe in Betis pa sta igrala neodločeno 1:1. Krog se bo končal v ponedeljek s tekmo Valencia - Cadiz.