11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Barcelona v zaključku tekme strla odpor Cadiza

Aktualni prvaki Španije, nogometaši Barcelone, so v drugem krogu nove sezone dosegli prvo zmago. Po remiju brez golov proti Getafeju so danes premagali Cadiz z 2:0.

Katalonci, ki bodo zaradi obnove stadiona Nou Camp do nadaljnjega domače tekme igrali na stadionu Montjuic, so potrebovali 82 minut, da so dosegli prvi zadetek. Vratarja Jeremiasa Ledesma je premagal Pedri. V zaključku tekme je končni izid postavil Ferran Torres.

Štiri točke ima tudi Atletico Madrid, ki je v uvodnem krogu premagal Granado, danes pa je na gostovanju pri Betisu iztržil 0:0. Jan Oblak je branil vseh 90 minut.

Po dveh tekmah je na vrhu lestvice Real Madrid, ki je v soboto zmagal pri Almerii s 3:1. Madridčani bodo zaradi urejanja zadnjih podrobnosti na preurejenem stadionu tudi v tretjem krogu gostovali, in sicer 25. avgusta pri Celti Vigo.

Najvišjo zmago kroga je danes zabeležila Girona, ki je s 3:0 premagala Getafe.

V ponedeljek sta na sporedu še dve srečanji, Alaves - Sevilla in Granada - Rayo Vallecano.