Oblačno Humidity: 85%

Barcelona z minimalno zmago začasno na drugo mesto

V uvodni tekmi 28. kroga španske nogometne lige je Barcelona premagala Mallorco z 1:0 in začasno spet skočila na drugo mesto. Vodilni madridski Real in do danes druga Girona bosta tekmi tega kroga igrala v soboto in nedeljo.

Barcelona je imela v prejšnjem krogu priložnost za skok pred Girono, ki je prav z današnjim tekmecem blaugrane izgubila, a je takrat po neodločenem izidu v Bilbau ostala na tretjem mestu.

Danes je Barca z nekaj težavami le prišla do pomembnih treh točk. V prvem polčasu je Ilkay Gündogan zapravil enajstmetrovko, vratar tekmecev Predrag Rajković je njegov poskus ubranil. V nadaljevanju je najprej zapretil mladi domači zvezdnik Lamine Yamal, ki je zadel prečko, a je nato v 73. minuti dosegel tudi edini zadetek na tekmi, ko je po preigravanju v kazenskem prostoru natančno meril pod prečko.

V soboto bo osrednja tekma večerni obračun tretje Girone z Osasuno, četrti Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka pa bo priključek do najboljših treh iskal na popoldanski tekmi s Cadizom.

Vodilni Real, s tekmo manj ima pet točk (66-61) naskoka pred Barcelono, pa bo svojo tekmo tega kroga igral v nedeljo, njegov tekmec bo Celta.