14°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Bayern le remiziral pri Freiburgu

Nogometaši Bayerna iz Münchna in Freiburga so se za začetek 24. kroga nemškega prvenstva razšli brez zmagovalca z 2:2. Bayer Leverkusen bo imel v nedeljo posledično priložnost, da se Bavarcem na vrhu razpredelnice odlepi za deset točk.

Freiburg je na domači zelenici povedel v 12. minuti, ko je najprej Manuel Neuer dvakrat sijajno posredoval, v tretje pa je bil po strelu Christiana Günterja z roba kazenskega prostora brez moči. Bavarci so izenačili v 35. minuti, ko je lepo z roba kazenskega prostora zadel tudi Mathys Tel.

V drugem delu je Bayern prevladoval, premoč pa kronal v 75. minuti, ko je po lepi samostojni akciji iz zahtevnega položaja zadel Jamal Musiala. Domači so v 87. minuti po lepi akciji iz avta in sijajnem strelu Lucasa Hölerja izenačili.

Bayern je na drugem mestu lestvice s 54 točkami. Pred svojo nedeljsko tekmo v gosteh pri Kölnu je na vrhu Bayer Leverkusen z 61 točkami. Za Bayernom so Stuttgart (47), Borussia Dortmund (41) in Leipzig (40), ki jih tekme 24. kroga čakajo v soboto.

Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla bo gostoval pri Bochumu, Dortmundčane čaka gostovanje pri Unionu iz Berlina, Stuttgart pa bo igral pri Wolfsburgu.

V soboto bodo še tekme Darmstadt - Augsburg, Mainz - Borussia Mönchengladbach in Heidenheim - Eintracht Frankfurt, v nedeljo pa Hoffenheim - Werder Bremen.