Oblačno Humidity: 85%
15°C

Bayern visoko dobil derbi proti Borussii

Nogmetaši Bayerna iz Münchna so v 10. krogu nemškega prvenstva v gosteh premagali Borussio Dortmund s 4:0 in se vodilnemu Bayerju iz Leverkusna znova približali na dve točki.

Težko pričakovani prvi ligaški "der klassiker" v sezoni je pripadel Bavarcem, ki so unovčili sijajen začetek dvoboja in odlično formo zvezdniškega napadalca Harryja Kana.

Že po štirih minutah so gosti povedli po golu z glavo Dayota Upamecana po podaji s kota. Pet minut kasneje so gosti izpeljali bliskovit protinapad, po katerem je zlahka pred vrati zaključil Harry Kane. Obakrat je podal Leroy Sane.

Obe ekipi sta imeli sicer še nekaj lepih priložnosti, a sta mreži do polčasa mirovali, v drugem pa je Bayern piko na i postavil v 72. in 93. minuti, ko je bil še dvakrat za "hat-trick" natančen Kane.

Angleški napadalec je tako že pri 15 golih v sezoni, ob tem ima še pet podaj. S tem je na lestvici strelcev prehitel trenutno poškodovanega napadalca Stuttgarta Serhouja Guirassyja (14).

Na lestvici ima Bayer Leverkusen po desetih tekmah 28 točk, dve manj je zbral Bayern. Stuttgart (tekma manj) in Dortmund, ki je doživel prvi ligaški poraz to sezono, sta pri 21, eno manj pa ima Leipzig.

Že v popoldanskem delu sporeda je vodilni Bayer s 3:2 v gosteh premagal ekipo Hoffenheima, Leipzig pa je izgubil proti do danes zadnjeuvrščenemu Mainzu z 0:2. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za rdeče bike iz Leipziga odigral 81 minut, zdajšnji napadalec izbrane vrste Benjamin Šeško pa je igral od 67. minute.

Na preostalih tekmah sta se Freiburg in Borussia Mönchengladbach razšla z izidom 3:3, Köln in Augsburg z 1:1, Eintracht Frankfurt pa je bil boljši od Uniona Berlina s 3:0.

V nedeljo bosta še obračuna Heidenheim - Stuttgart in Wolfsburg - Werder Bremen.