Oblačno Humidity: 94%
13°C

Bijolov in Lovrićev Udinese izgubil po dveh mesecih

Slovenska nogometna reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta z Udinesejem vpisala četrti poraz v italijanskem prvenstvu. Tokrat so Videmčani izgubili z 1:3 v Rimu proti Romi. Za zebre je to prvi poraz v domačem prvenstvu po 27. septembru.

Takrat so priznali premoč Napoliju (1:4), nato pa po vrsti vknjižili eno zmago ter pet neodločenih izidov. Po 13 tekmah so na 16. mestu z 11 točkami, Roma je peta z 21.

V izenačenem dvoboju je Roma povedla v 20. minuti, ko je po podaji Paula Dybale zadel Gianluca Mancini. Izenačil pa je Florian Thauvin v 57. minuti. V 81. minuti je Dybala zadel še sam, zmago pa je tik pred iztekom 90 minut potrdil Stephan El Shaarawy.

Bijol je za Udinese odigral celo tekmo, Lovrić pa je v v igro vstopil v 69. minuti.

Ob 20.45 bo na sporedu derbi vodilnih ekip Juventusa in Interja iz Milana.

Inter ima na lestvici 31 točk, Juventus pa dve manj. Po zmagi v soboto proti Fiorentini z 1:0 ima Milan s tekmo več 26 točk, Napoli pa je po 13 tekmah pri 24, potem ko je slavil ob debiju Walterja Mazzarrija na klopi prvakov.

Na preostalih današnjih tekmah je Frosinone brez Matevža Kamenšek-Pahiča slavil proti Genoi z 2:1, medtem ko je Empoli, pri tem Lovra Štubljarja prav tako ni bilo v ekipi, doma izgubil proti Sassuolu s 3:4. Odločilni zadetek je Domenico Berardi dosegel tik pred iztekom dvoboja.

V ponedeljek bosta za konec 13. kroga še tekmi Verona - Lecce in Bologna - Torino.