Oblačno Humidity: 93%

Bijolov Udinese klonil v izdihljajih tekme, Napoli izgubil z Empolijem

Udinese slovenskega reprezentanta Jake Bijola je v 33. krogu italijanskega nogometnega prvenstva izgubil z Verono z 0:1. V prvi današnji tekmi je Empoli presenetil branilce naslova in Napoli premagal z 1:0.

Verona je imela celotno tekmo rahlo terensko premoč, a je ni izkoristila. Domači so tudi dvakrat zadeli okvir gola, vendar so Bijol in soigralci - Sandija Lovrića ni v postavi videmskega kluba zaradi poškodbe - zdržali skoraj do konca. Nato pa je v sodnikovem dodatku v eni zadnjih akcij na tekmi po kotu in podaji Ondreja Dude Diego Coppola zadel z glavo in Veroni zagotovil dragocene tri točke v boju za obstanek.

Empoli je prav tako osvojil velik plen v tem boju. Že v četrti minuti je edini gol dosegel Alberto Cerri. Napoli je ostal osmi z 49 točkami, za sedmo Atalanto zaostaja dve točki, a ima dve tekmi več.

Že v petek so nogometaši Juventusa v gosteh proti Cagliariju igrali neodločeno 2:2, Lazio je v gosteh ugnal Genoo z 1:0.

Udinese je po razpletu današnje tekme ostal pri 28 točkah, je pa zdaj 17., prehitela ga je Verona, ki ima tako kot Empoli 31 točk. A Udinese mora še dokončati tekmo 32. kroga proti Romi, ki so jo pri izidu 1:1 prekinili v 72. minuti zaradi zdravstvenih težav igralca Rome Evana Ndicke.

Na vrhu je milanski Inter s 83 točkami. Sledijo Milan (69), Juventus (64) in Bologna (59).

V nedeljo bodo na sporedu še tekme Sassuolo - Lecce, Torino - Frosinone, Salernitana - Fiorentina ter Monza - Atalanta, v ponedeljek pa še Roma - Bologna in milanski derbi vodilnih ekip lige Milan - Inter.