Nekaj oblačnosti Humidity: 90%

Cagliari osvojil pomembne točke za obstanek

Nogometaši Cagliarija so v 31. krogu italijanskega prvenstva premagali Atalanto in se na lestvici povzpeli kar za štiri mesta. Vsaj začasno so s 13. mestom v območju, ki zagotavlja obstanek v družbi najboljših.

Začelo se je po načrtih favorizirane ekipe iz Bergama, za katero je zadel Gianluca Scamacca (13. minuta). Še pred odmorom pa je izid poravnal Tommaso Augello (42.). Ekipi iz Sardinije je pomembne tri točke v 88. minuti z odločilnim golom na tekmi zagotovil Nicolas Viola (88.).

Cagliari ima zdaj pred 18. Frosinonejem oz. območjem izpada štiri točke prednosti. Ta se je popoldan s četrtouvrščeno Bologno presenetljivo razšel z 0:0 ter ekipi iz Emilije Romanje preprečil, da se spet povzpne na tretje mesto za milanska kluba Inter in Milan.

Genoa pa je z 2:1 slavila v Veroni in ima le točko prednosti pred Frosinonejem. Domači so povedli po golu Federica Bonazzolija (8.), v sodnikovem dodatku prvega dela pa je izenačil Caleb Ekuban. Zmago je gostom po preobratu priigral Albert Gudmundsson (58.).

Napoli je po preobratu v drugem polčasu s 4:2 (0:1) slavil pri Monzi in napredoval na sedmo mesto. Za šesto Atalanto zaostaja za dve točki.

Zvečer je Juventus ugnal Fiorentino tesno z 1:0, edini gol na tekmi pa je v 21. minuti dosegel Federico Gatti. A zmaga ekipe iz Torina bi bila lahko precej izdatnejša. To je preprečil VAR, saj so Weson McKennie (6.), Gleison Bremer (12.) in Dušan Vlahović (32.) zatresli mrežo Fiorentine, pregledi posnetkov pa so pokazali, da na nepravilen način. Bremer je v prvem delu zadel tudi okvir vrat.

Vodilni Inter v ponedeljek čaka gostovanje pri "slovenskem Udineseju" v Vidmu.