Oblačno Humidity: 63%
20°C

Celar se je veselil gola, Žugelj pa zmage in napredovanja

Za slovenske ljubitelje nogometa je bila poleg obračunov v Olimpijini skupini A ena najzanimivejših tekem 5. kroga konferenčne lige dvoboj med Bodö/Glimtom in Luganom, v katerem sta se srečala reprezentanta Nino Žugelj in Žan Celar.

Po tekmi je bil bolj zadovoljen prvi, njegov klub je zmagal s 5:2 in si zagotovil napredovanje v 1/16 finala.

Slovenca se na igrišču nista srečala. Žugelj je v igro vstopil v 80. minuti, ko je igro zapuščal Celar. Slednji je sicer pri izidu 3:0 dosegel prvi gol za Švicarje, a jim s tem ni pomagal. Potrebovali so zmago, če bi hoteli Norvežane še prehiteti na lestvici skupine, v kateri si je z visoko zmago 5:0 v gosteh proti Bešiktašu praktično že zagotovil Club Brugge.

V Olimpijini skupini si je napredovanje zagotovil tudi Kenan Bajrić, ki je za Slovan Bratislavo pri zmagi na Ferskih otokih odigral celo tekmo. Drugi polčas je za že pred tem krogom odpisan Aberdeen odigral Ester Sokler, njegova ekipa pa je v Helsinkih remizirala z 2:2. Slovenec se v statistiko ni vpisal.