8°C / 21°C
8°C / 22°C
11°C / 24°C

City in Arsenal z zmagama ostajata na vrhu

Nogometaši Arsenala in Manchester Cityja so v 35. kolu angleškega prvenstva v gosteh zabeležili tri točke. Topničarji so premagali Tottenham s 3:2, meščani pa so z 2:0 ugnali Nottingham Forest in z odigrano tekmo manj ostajajo točko za vodilnim Arsenalom.

Topničarji so imeli v londonskem mestnem derbiju vse pod nadzorom, ob koncu dvoboja pa so trpeli kljub prednosti treh zadetkov po polčasu.

Nesrečno je najprej avtogol dosegel Pierre-Emile Hoejbjerg v 15. minuti. Dvanajst minut kasneje je po protinapadu vodstvo povišal Bukayo Saka, za 3:0 pa je v 38. minuti z glavo poskrbel podajalec pri drugem golu Kai Havertz.

V drugem polčasu so gosti prepustili pobudo domačim. Šele David Raya v vratih Arsenala pa je ponudil nekaj upanja domačim, ko si je privoščil veliko napako, po kateri je v 64. minuti zadel Cristian Romero.

Tottenham je v nadaljevanju dosegel še en gol, ko je enajstmetrovko unovčil Son Heung-min v 87. minuti. Kljub pritisku domačih tudi po šestih minutah sodnikovega dodatka do spremembe izida ni več prišlo.

Za konec današnjega sporeda je City pričakovano, a težje od načrtov prišel do treh točk na gostovanju proti Nottingham Forestu. Slednji so bili vsaj enakovredni favoriziranim gostom, a so svoje priložnosti po vrsti zapravljali.

City je bil tokrat bolj učinkovit. V 32. minuti je po podaji Kevina De Bruyneja zadel Joško Gvardiol, v drugem polčasu pa je po vnovični podaji De Bruyneja v 71. minuti zadel rezervist Erling Haaland. Za Norvežana, ki v koledarskem letu 2024 ni posebej učinkovit, je bil to 21. gol v sezoni, s čimer je ponovno najboljši strelec lige.

Sinjemodri na lestvici ob odigrani tekmi manj za vodilnim Arsenalom zaostajajo za točko (80:79), medtem ko je Liverpool že bržčas izgubil vse možnosti za naslov po sobotnem remiju proti West Hamu (2:2). Na lestvici imajo rdeči iz mesta Beatlov po 35 odigranih tekmah 75 točk.

Na drugi današnji popoldanski tekmi je Bournemouth s 3:0 premagal Brighton.

V soboto sta se Aston Villa in Chelsea razšla brez zmagovalca z 2:2, točke so si razdelili še Fulham in Crystal Palace (1:1) ter Manchester United in Burnley (1:1). Newcastle je visoko ugnal Sheffield United (5:1) in tako uradno obsodil svoje tekmece na izpad v drugi rang tekmovanja.

Everton je z 1:0 premagal Brentford in si zagotovil obstanek v ligi kljub odbitku osmih točk. Wolverhampton pa je z zmago 2:1 poglobil krizo Lutona, ki je po treh zaporednih porazih na 18. mestu, ki prinaša izpad iz lige.

V boju za obstanek se za eno preostalo mesto med elito borijo še Nottingham (26 točk), Luton (25) in Burnley (24).