Oblačno Humidity: 79%

City in United do zmag

Nogometaši Manchester Cityja so za nekaj časa spet prevzeli vodstvo na prvenstveni razpredelnici angleške lige. V 11. krogu so s 6:1 premagali Bournemouth, čeprav se tokrat Erling Haaland ni vpisal med strelce. City je zdaj za točko prehitel vodilni Tottenham, ki bo svoj dvoboj kroga odigral v ponedeljek, pomeril se bo s Chelseajem.

City je tekmo proti Bournemouthu rešil v osmih minutah zadnje tretjine prvega polčasa. Do takrat njegovi napadi niso prinesli spremembe rezultata, a ko je v 30. minuti v polno zadel Jeremy Doku, se jim je odprlo. Že do 37. minute sta gola dosegla Bernardo Silva in Manuel Akanji, v drugem polčasu pa so mrežo zatresli še Phil Foden, še enkrat Silva in Nathan Ake, pred zadnjima dvema goloma so gosti znižali zaostanek na 1:4. Junak tekme je bil prav gotovo Doku, poleg doseženega gola je še pri štirih asistiral.

United, mestni tekmec meščanov, je končno spet razveselil svoje navijače, a jih med tekmo proti Fulhamu spet delal nervozne. Kljub premoči mu ni uspelo doseči gola vse do sodnikovega dodatka. V njegovi prvi minuti je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora gostom tri točke zagotovil Bruno Fernandes.

Dramatično je bilo tudi na drugih igriščih. Zadnjeuvrščeni Sheffield United je do zmage z 2:1 proti Wolverhamptonu prišel v deseti minuti sodniškega dodatka, in sicer z enajstmetrovke. Šestouvrščeni Brighton je do točke pri Evertonu prišel v 84. minuti, ko je Ashley Young dosegel avtogol.

Brentford je na gostovanju pri West Hamu zaostajal z 1:2, toda v drugem polčasu poskrbel za preobrat in zmagal, tudi v Londonu so domači dosegli avtogol, z njim je na 2:2 izenačil Konstantinos Mavropanos. V gosteh je točke osvojil tudi Crystal Palace, z 2:0 je ugnal Burnley.

Zvečer je na sporedu še dvoboj med Newcastlom in Arsenalom.