Oblačno Humidity: 59%

Crvena zvezda si je tekmo pred koncem rednega dela prvenstva zagotovila prvo mesto

V predzadnjem 29. kolu srbske Superlige je Vojvodina v gosteh premagala Železničar Pančevo, Bačka Topola pa je na derbiju kola remizirala s Čukaričkim. Crvena zvezda in Partizan sta tokratne nasprotnike premagala z 2:0 in si tekmo pred koncem rednega dela tekmovanja zagarantirala prvo in drugo mesto na lestvici.

Prvo srečanje predzadnjega rednega kola sta odigrala Železničar Pančevo in Vojvodina. Gostje so z goloma Ivanovića v 10. in 59. minuti, ter Zukića v 23. minuti iz enajstmetrovke zmagali s 0:3.

Derbi kola sta v Bački Topoli odigrala domači TSC in Čukarički. Tekma je bila zelo taktične narave, saj obe ekipi nista preveč tvegali. V prvem polčasu so gostje še pretili proti vratom TSC-ja, v drugem pa so se popolnoma zadovoljili s osvojeno točko. Najbližje golu je bil Petrović, ko je iz prostega strela udaril proti vratom Čukaričkega, nato pa je vratar Samurović odbil žogo v okvir vrat. Po ogledu VAR posnetka so se sodniki odločili, da žoga ni prečkala namišljene golove črte in tekma se je končala z rezultatom 0:0.

Vodilna Crvena zvezda je v Surdulici gostovala proti Radniku. V prvem polčasu rdeče-beli niso pokazali vsega kar znajo, ter so tako dovolili Radniku, da si pripravi kar nekaj priložnosti. So se pa v drugem polčasu prebudili in z goloma Kataija v 76. in 88. minuti zmagali z 0:2, ter si tekmo pred koncem rednega dela prvenstva zagotovili prvo mesto na lestvici.

Na Stadionu Partizan sta se pred 7000 gledalci pomerila Partizan in Novi Pazar. Gostje so pokazali dobro in napadalno igro, a jo nikakor niso mogli kronati z zadetkom. So pa zato črno-beli znali izkoristiti svoje priložnosti v 35. in 56. minuti tekme, ko sta strelca bila Severina in Castillo, ki sta postavila končnih 2:0.

Radnički 1923 je s 3:1 premagal Spartak in se trenutno nahaja na visokem petem mestu. Radnički iz Niša pa je na svojem stadionu proti Voždovcu prikazal popolni preobrat, saj je po začetnem zaostanku uspel zmagati z 2:1. Voždovac je po dobrem prvem delu sezone padel v formi, in je na zadnjih desetih tekmah uspel zbrati le dve točki.

IMT in Napredak sta se razšla z rezultatom 1:1, na zadnji tekmi kola pa je Javor z minimalno razliko premagal Mladost iz Lučanov.