Oblačno Humidity: 84%

Crvena zvezda vse bližje osvojitvi naslova državnih prvakov

V zelo zanimivem 28. kolu elitnega srbskega nogometa je Bačka Topola z 3:4 premagala Novi Pazar, na derbiju kola pa sta se Vojvodina in Čukarički razšla z neodločenim izidom 1:1. Partizan in Crvena zvezda sta zabeležila novi zmagi, in imata sedaj dva kola pred koncem prvenstva štiri točke razlike.

Na prvi tekmi 28. kola sta se pomerili domači Novi Pazar in TSC Bačka Topola. Gostje so z golom Pantovića povedli v 9. minuti tekme, a je Novi Pazar nato hitro odgovoril z dvema goloma razigranega Adema Ljajića v 11. in 15. minuti tekme. Bačka Topola je do 55. minute vodila s kar 2:4, po tem ko je en gol dosegel Ćirković in še dva dodal Ivan Milosavljević. Rezultat je v 94. minuti tekme s svojim tretjim zadetkom znižal Adem Ljajić, ki je tudi postavil končnih 3:4 v korist Bačke Topole.

Na derbiju kola je v Novem Sadu Vojvodina gostila Čukarički. Domačini so povedli v 16. minuti tekme, ko je Bjekovič poslal predložek na glavo Ivanovića, ta pa je z dobrim strelom premagal nasprotnega vratarja Filipovića. Devet minut kasneje so gostje uspeli izenačiti preko Miladinovića, ki je lepo preigraval v kazenskem prostoru Vojvodine in nato še z dobrim strelom premagal nasprotnega vratarja. Vojvodina je do konca tekme iskala svojo peto zaporedno zmago v prvenstvu, a je kljub večjemu številu priložnosti od nasprotnika semafor ob koncu tekme kazal rezultat 1:1.

Drugouvrščeni Partizan je gostoval pri enajstouvrščenemu Voždovcu. Po začetnem vodstvu Partizana v 39. minuti so gostje v 57. minuti uspeli izenačiti z golom Neškovića iz enajstmetrovke. Filipović je v 74. minuti tekme črno-bele povedel v novo vodstvo, a je Junior Flemmings šest minut kasneje izid poravnal. V sami končnici tekme se je z dvema odličnima obrambama izkazal vratar Partizana Aleksandar Jovanović, nato pa se je z golom še izkazal rezervist črno-belih Arandžel Stojković, ki je v 2. minuti sodnikovega podaljška z odličnim golom premagal vratarja Voždovca Andrijo Katića in postavil končnih 2:3.

Vodilna Crvena zvezda je na domačem terenu gostila IMT. Rdeče-beli so z goloma Jovana Šljvića v 4. in Milana Rodića v 48. minuti zmagali z 2:0. Tako so Partizanu dva kola pred koncem prvenstva ušli na 4 točke prednosti.

Železničar Pančevo je v borbi za obstanek na domačem terenu z 3:1 premagal Radnik iz Surdulice.
Ekipa Mladost Lučani je v borbi za uvrstitev v evropska tekmovanja z 2:0 premagala Radnički 1923, Radnički iz Niša pa je v gosteh z 2:1 premagal Spartak. Zadnje srečanje kola sta pa odigrala Napredak in Javor, ki sta se razšla z rezultatom 3:0 v korist Napredka.