15°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Dinamo po zmagi nad Osijekom že sedmič zapored hrvaški prvak

Dinamo Zagreb je v 34. kolu najmočnejše hrvaške lige na izjemno pomembni tekmi premagal Osijek z 1:0 in si tako zagotovil naziv prvaka hrvaške lige že sedmič zapored, skupno pa ima sedaj 25 naslovov državnega prvaka. Drugo mesto si je zagotovila Rijeka, tretje Hajduk, za četrto pa se bosta borila Osijek in Lokomotiva.

HNK Gorica – Rudeš 2:1
Rudeš je prav proti Gorici zabeležil edino zmago v prvenstvu, ko je zmagal z 2:1. Tokrat je povedel v 14. minuti, ko je po asistenci Krušlina zadel Latković, Gorica pa je nato z goloma Jurića in Mitrovića v 60. in 69. minuti prikazala popolni preobrat in povedla z 2:1. Domačini so nato ostali brez strelca drugega zadetka Mitrovića, saj si je po ostrem startu prislužil neposredni rdeči karton, a se rezultat do konca srečanja ni več spremenil.

Varaždin – Rijeka 3:1
Varaždin je na svojem terenu odlično začel tekmo, saj je po manjši napaki obrambe Rijeke do žoge prišel Domagoj Droždžek, ki je z lepim zadetkom premagal vratarja Labrovića. Je pa obramba Rijeke naredila veliko večjo napako v obrambi v 30. minuti srečanja, katero je izkoristil Šego, in podvojil vodstvo Varaždina. Pred koncem prvega polčasa je z zadetkom iz kakšnih osmih metrov rezultat znižal Niko Janković. V 60. minuti tekme pa je Droždžek zadel tretji gol za Varaždin in svojega drugega na tekmi za končnih 3:1. Rijeka je tako doživela svoj tretji zaporedni poraz v prvenstvu in bo do konca sezone ostala na drugem mestu.

Dinamo Zagreb – Osijek 1:0
Dinamo iz Zagreba je po porazu Rijeke za osvojitev hrvaškega prvenstva rabil zmago proti Osijeku. Trenutek odločitve se je zgodil v 73. minuti tekme, ko je po predložku Mišića do strela z glavo prišel Ademi in zadel za minimalno zmago z 1:0. Zagrebčani so si po osvojenih treh točkah, dve tekmi pred koncem tekmovanja zagotovili naziv prvaka.

Lokomotiva Zagreb – Slaven Belupo 2:1
Nogometaši Slaven Belupa so na gostovanju v Zagrebu povedli v 35. minuti, ko je po slabi podaji vratarja Čavline do žoge prišel Štrkalj, in z natančnim strelom zadel za 1:0. V drugem polčasu pa je Lokomotivi uspel popolni preobrat, za katerega je z dvema goloma poskrbel kapetan Duje Čop in je sedaj na šestem mestu lestvice strelcev z devetimi doseženimi goli.

Istra 1961 – Hajduk Split 1:1
Na zadnjem srečanju 34. kola pa sta se pomerila Istra in Hajduk. Že v 4. minuti tekme je z izjemno natančnim nizkim strelom Istro v vodstvo povedel Fago. V 42. minuti pa je z odličnim natančnim volejem končnih 1:1 postavil izkušeni Perišić.