Oblačno Humidity: 87%
14°C

Dinamo v sodnikovem podaljšku do preobrata

Za nami je trinajsto kolo hrvaškega prvenstva. Najbolj pričakovana tekma kroga je bila odigrana v Zagrebu, kjer sta se pomerila Dinamo Zagreb in Lokomotiva, Hajduk do minimalne zmage proti Slaven Belupu, Rudeš do nove točke proti Varaždinu, Istra neuspešna v Osijeku, Rijeka pa je z zmago obdržala vodstvo na lestvici.

Trinajsto kolo hrvaškega prvenstva sta tokrat odprli ekipi Slaven Belupo in Hajduk Split. Po tem, ko je trenerja Ivana Leka zamenjal Mislav Karoglan, je Hajduk po nizu dveh zaporednih porazov prišel do ugodnejšega rezultata. Hajduk je že v 2. minuti imel prosti strel z roba kazenskega prostora, a je strel dobro obranil vratar Slaven Belupa Ivan Sušak. Zelo energičen začetek tekme, saj so si priložnosti sledile ena za drugo, a sta se oba vratarja izkazala z dobrimi obrambami. Sledila je 41. minuta, in strel Livaje proti vratarju Slaven Belupa, a je v roko zadel branilca Marca Borasa. Po posredovanju VAR-a je sodnik pokazal na enajstmetrovko, kjer je z natančnim strelom v levi spodnji kot zadel Marko Livaja. V drugem polčasu so si nogometaši Slaven Belupa zelo želeli priti do izenačenja, a nikakor niso mogli poslati žogo v mrežo. V 95. minuti pa so nogometaši Hajduka skoraj povišali vodstvo, a se je Sušak izkazal z novo odlično obrambo. Tekma se je končala z rezultatom 0:1.

Drugo tekmo kola sta odigrala Rudeš in Varaždin. Rudeš je blizu vodstva bil že v 5.minuti, kjer je za gol Zelenika bil nevaren Špeljak, Zelenik je prvi strel obranil in do žoge je prišel Pasariček, ki je nato udaril mimo gola. V 17. minuti je po lepem predložku Vukčevića žogo v gol pospravil Niko Domjanić, a je gol po posredovanju VAR-a gol bil razveljavljen. Do konca polčasa je bil nevarnejši Varaždin, toda vrata je zaklenil Matej Marković. V drugem polčasu sta si obe ekipe pripravile kar nekaj priložnosti, toda oba vratarja sta odlično branila skozi celotno srečanje in nista dovolila zadetkov. Rudeš je tako osvojil svojo tretjo točko v letošnji sezoni, Varaždin pa je ostal na šestem mestu, z 16 točkami.

Istra 1961 je gostovala pri Osijeku, obračun pa je bil odigran na Opus Areni. Na klop Osijeka se je vrnil trener Zoran Zekić, ter poskušal na svojem ponovnem debiju priti do ugodnega rezultata. Omerović je v 10. minuti lepo prodiral po levi strani in prišel do strela, na mestu pa je bil vratar Istre, Lovro Majkić. Osijek je spet bil nevaren v 38. minuti, Bukvić je izvajal prosti strel iz desni strani kazenskega prostora, a se je z novo lepo obrambo izkazal Lovro Majkić. V drugem polčasu je za Osijek v igro vstopil Jugović in že v 47. minuti lepo zadel z glavo po kotu njegovega soigralca. Sledil je še en udarec iz kota, z tribune pa je nekdo zapiskal z piščalko in tako so nogometaši Istre vsi mislili da je sodnik ustavil igro, gol pa je dosegel Andre Duarte. Po pogovoru sodnikov je bil gol razveljavljen. V 86. minuti so nogometaši Osijeka imeli novi udarec iz kota, Bralić je podaljšal na drugo vratnico, tam pa je dobro zaključil kdo drug kot Jugović in povišal vodstvo na 2:0. V sodnikovem podaljšku je Jugović iz najstrožje kazni dosegel svoj tretji zadetek, na drugi strani pa so pred samim sodnikovem žvižgu uspeli častni zadetek dosežti nogometaši Istre, strelec pa je bil Filet. Osijek je tako prišel do svoje tretje zaporedne zmage in se povzpel na četrto mesto, Istra 1961 pa je na devetem mestu z osmimi točkami.

Tekma med ekipama iz zgornjega dela lestvica je bila odigrana v Rijeki, kjer sta se pomerila Rijeka in Gorica. Rijeka je v prejšnjem krogu remizirala z Istro 1961, tokrat pa je iskala novo zmago na domačem terenu. Rijeka je odlično odprla tekmo. V 4. minuti se je z odlično obrambo po strelu z glavo izkazal Ivan Banić. V 7. minuti pa je vratar bil brez možnosti za obrambo, odlično je v prvi kot z približno dvajsetih metrov udaril Pašalić, žoga pa se je od vratnice odbila v gol in Rijeka je prišla v minimalno vodstvo. Nogometaši Rijeke so nadaljevali z streli od daleč, v 19. minuti je za gol Banića bil nevaren Selahi, a ni dosegel zadetka. Skozi celoten prvi polčas so si nogometaši Rijeke priigrali več priložnosti, a sta ekipi na odmor odšle z rezultatom 1:0. V drugem polčasu pa so si nekaj priložnosti za izenačenje priigrali nogometaši Gorice, a je Rijeka prikazala kvalitetnejši nogomet in ni dovolila, da bi prišlo do izenačenja. V končnici tekme so na gol Rijeke močno pritiskali nogometaši Gorice, a jim je zmanjkalo malo sreče. Rijeka je tako s 26 točkami ostala na prvem mestu, HNK Gorica pa je z 19 točkami ostala na petem mestu.

Zadnja in najbolj pričakovana tekma kola je bila odigrana na Maksimiru, med Dinamom in Lokomotivo. Lokomotiva je tekmo začela odlično, že v 4. minuti je lepo, po napaki domačega nogometaša, z lobom zadel Indrit Tuci. Dinamo je igral dobro in si priigraval priložnosti skozi celoten prvi polčas, toda vratar Lokomotive Nikola Čavlina ni dovolil, da bi nogometaši Dinama prišli do izenačenja. V drugem polčasu so z napadalnim nogometom nadaljevali nogometaši Dinama, poskušali so s streli od daleč, preigravanji, predložki, a nikakor niso mogli izenačiti. Lokomotiva bi lahko tekmo zaključila v 90. minuti, Fran Žilinski je prišel do zelo lepe priložnosti za zadetek, vendar je žoga šla mimo leve vratnice. Nogometaši Dinama so izkoristili zgrešeno priložnost Žilinskega, v 94. minuti je po kratki podaji iz kota do žoge prišel Martin Baturina in z lepim strelom v dolgi kot svojo ekipo pripeljal do izenačenja. Tekme še ni bilo konec in nogometaši Dinama niso obupali. V 97. minuti je iz bližine za končnih 2:1 zadel Takuro Kaneko. Dinamo je z štirimi točkami zaostanka za vodilno Rijeko na tretjem mestu, Lokomotiva pa je imela možnost da se približa zgornjemu delu lestvice, toda je zaradi poraza padla na sedmo mesto.