Oblačno Humidity: 85%

Elsner s porazom začel kariero pri Reimsu

Slovenski strokovnjak Luka Elsner bo tudi v sezoni 2024/25 edini slovenski predstavnik v elitni francoski ligi. Elsner, ki se je po prejšnji sezoni iz Le Havra preselil k Reimsu, je s slednjim uvodoma gostil Lille in izgubil z 0:2.

Lille z 241 milijoni evrov vrednosti po Transfermarktu sodi v prvo peterico v francoski eliti, Reims je v tem pogledu s 106 milijoni na robu deseterice, vloga favorita je bila tudi zaradi tega na strani gostov.

A nogometno dogajanje in razmerja moči je kmalu po začetku tekme, natančneje v 11. minuti, zasenčil hud prekršek. Domači nogometaš Abdoul Kone je z grozovitim naletom za rdeči karton podrl Angela Gomesa. Ta je nezavesten obležal. Tekmo so prekinili za več kot pol ure ter pomagali nogometašu, ki so ga nato zavestnega odpeljali v bolnišnico.

Bafode Diakite je ob koncu prvega polčasa unovčil številčno premoč Lilla za vodstvo z 1:0, zmago pa je potrdil eden kandidatov za najboljšega strelca lige Jonathan David v 93. minuti.

Pred tem je Marseille, ki sodi v skupino največjih izzivalcev PSG za naslov prvaka, s 5:1 zmagal na gostovanju pri Brestu. Mason Greenwod je dosegel dva gola, prav tako Luis Henrique, enega pa je za zmagovalce dodal Elye Wahi z bele pike. Greenwood in Wahi sta poleti okrepila Marseilla za 26 oziroma 25 milijonov evrov.

Večerni obračun Monaca in St. Etienna je pričakovano dobil prvi z 1:0, pri čemer je edini gol dosegel Takumi Minamino v prvem polčasu.

Že v petek je branilec naslova in znova prvi favorit za naslov Paris Saint-Germain v gosteh s 4:1 odpravil Le Havre.

V nedeljo bodo še tekme Auxerre - Nica, Angers - Lens, Montpellier - Strasbourg, Toulouse - Nantes in Rennes - Olympique Lyon.