Oblačno Humidity: 56%
22°C

Fiorentina v Neaplju premagala branilca naslova

Branilec naslova Napoli je v 8. krogu italijanske lige gostil Fiorentino in izgubil z 1:3.

V Neaplju je ekipa iz Firenc prišla do pete zmage, potem ko je Josip Brekalo zadel v sedmi, Giacomo Bonaventura v 63. in Nicolas Gonzalez v 93. minuti. Pri domačih je bil uspešen le Victor Osimhen z bele pike v sodniškem dodatku prvega polčasa. Nigerijec je s šestimi goli drugi strelec lige, prvi je Lautaro Martinez iz Interja z desetimi.

Do visoke zmage s 4:1 je v Cagliariju proti zadnjeuvrščeni ekipi prišla Roma, ki pa ji je nekaj skrbi povzročila poškodba kolena Paula Dybale v 40. minuti. Argentinec je v solzah zapustil igrišče. Pred tem pa so Rimljani že vodili z 2:0, Houssem Aouar in Romelu Lukaku sta bila strelca. V drugem polčasu sta delo dokončala še Andrea Belotti in Lukaku s svojim drugim zadetkom.

Lazio je s 3:2 odpravil Atalanto, potem ko je v 83. minuti odločilni zadetek dosegel Matias Vecino. Frosinone je brez Matjaža Kamenšek-Pahiča z 2:1 premagal Verono, Monza pa s 3:0 Salernitano.

V soboto so se nogometaši Milana po zmagi v gosteh pri Genoi z 1:0 prebili na vrh lestvice. Drugi je Inter, ki je igral 2:2 z Bologno. Torinski derbi je pripadel Juventusu z 2:0.

V petek so nogometaši Udineseja nadaljevali niz osmih tekem brez zmage. Tokrat so se v gosteh z Empolijem razšli brez zmagovalca z 0:0. Jaka Bijol je odigral celo tekmo za Videmčane, medtem ko ostalih Slovencev ni bilo v kadru obeh ekip.

Vratarja Lovra Štubljarja pri Empoliju tokrat ni bilo na klopi za rezervne igralce, mladega Davida Pejičića pa ni bilo v kadru Videmčanov. Sandi Lovrić je pri Udineseju prisilno počival zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel na zadnji prvenstveni tekmi.

Lecce in Sassuolo sta igrala 1:1.

Na lestvici ima Milan 21 točk, Inter je pri 19, Juventus pa pri 17. Toliko jih ima tudi Fiorentina, medtem ko je Napoli pri 14.