19°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Girona s točko, Barcelona do treh

Nogometaši Girone so v 23. krogu španskega prvenstva remizirali 0:0 na domačem terenu proti Real Sociedadu, kar pomeni, da ima Real Madrid na vrhu razpredelnice ob tekmi manj točko prednosti pred katalonskim malčkom.

Girona, ki bo v naslednjem krogu gostovala pri Real Madridu, bo z zanimanjem spremljala nedeljski madridski derbi na Santiago Bernabeu med Realom in Atleticom. Slednji je na četrtem mestu z desetimi točkami zaostanka za prvim mestom, a hkrati edini, ki je Real Madrid premagal dvakrat v tej sezoni.

Barcelona je na gostovanju v Vitorii premagala Alaves s 3:1 in vpisala petnajsto zmago v sezoni. Katalonci so zasluženo prišli do treh točk, tekma pa spet ni minila brez sodniškega vložka v škodo Barcelone in poškodbe varovancev Xavija Hernandeza.

Sodnik je brazilski okrepitvi Barcelone Vitorju Roqueju v manj kot petnajstih minutah pokazal dva rumena kartona. Za drugega, ki ga je v 72. minuti stal poti v slačilnico, je Barcelona že napovedala pritožbo. Še bolj problematično je, da je sredi drugega polčasa šepajoč na klop odšel Ilkay Gündogan, eden ključnih mož Barcelone, ki se je tako pridružil dolgemu seznamu manjkajočih igralcev.

Tako Roque kot Gundogan sta bila pred tem strelca zadetkov. Brazilec je zadel v 63. minuti, Nemec je bil natančen v 49., prvi zadetek za Barcelono pa je v 22. minuti dosegel Poljak Robert Lewandowski. Domači so na 1:2 znižali v 51. minuti.

Poleg obračuna med Realom in Atleticom ob 21. uri, bodo v nedeljo še dvoboji Villarreal - Cadiz, Osasuna - Celta Vigo in Betis - Getafe. V ponedeljek sledi še Rayo Vallecano - Sevilla.