Oblačno Humidity: 91%
13°C

Girona v zaključku tekme brez zmage proti Alavesu

Nogometaši Girone so v tekmi 35. kroga španskega prvenstva v gosteh pri Alavesu remizirali z 2:2. S tem bo Girona vsaj trenutno ostala na drugem mestu prvenstvene lestvice, a ima tretjeuvrščena Barcelona priložnost, da katalonskega tekmeca v ponedeljek prehiti.

Na vrhu la lige je madridski Real (87 točk), ki si je že predčasno zagotovil 36. naslov španskega prvaka. Na drugem mestu je trenutno Girona, ki je zdaj pri 75 točkah, Barcelona, ki jo tekmo tega kroga še čaka, pa pri 73. Četrti je madridski Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka, ki ima 67 točk.

Katalonci so bili danes dolgo na poti do 24. zmage v sezoni. Tokrat so povedli že v četrti minuti z golom Erica Garcie. Domačini so v 12. minuti izenačili z golom Jona Guridija, ob koncu polčasa je za novo vodstvo Girone zadel Yangel Herrera. Točko Alavesu pa je globoko, šele v deveti minuti sodnikovega dodatka v drugem delu, z drugim golom na tekmi zagotovil Guridi.

V soboto sledijo tekme Mallorca - Las Palmas, Villarreal - Sevilla, Granada - Real Madrid in Athletic - Osasuna. V nedeljo so na sporedu tekme Cadiz - Getafe, Atletico Madrid - Celta, Valencia - Rayo Vallecano ter Betis - Almeria. Za konec kroga bosta v ponedlejk igrala še Barcelona in Real Sociedad.