14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Hajduk s svojim zmagovitim nizom povečal prednost pred Rijeko

V 17. kolu SuperSport HNL ni bilo velikih presenečenj. Matheus in Vuk priskrbela zmago Istri, Osijek in Rijeka odigrala brez zadetkov, Hajduk prišel do svoje šeste zaporedne zmage v prvenstvu, Rudeš in Lokomotiva remizirala, Dinamo v gosteh pri Koprivnici do zanesljive zmage.

Sedemnjasto kolo hrvaškega prvenstva sta tokrat odprli ekipi Istra 1961 in Varaždin. Na prvi zadetek obračuna so gledalci čakali do same končnice prvega polčasa, ko je po nekaj poskusov izbijanja žoge obrambe Varaždina do nje prišel Darwin Matheus in z odmerjenim strelom na levo stran gola dosegel prvi zadetek za svojo ekipo. V 67. minuti pa je za drugi gol in končnih 2:0 poskrbel Vuk, po tem ko mu je Maurić odlično asistiral. Nogometaši Istre so sedaj vpisali zmage na zadnjih treh od štirih tekmah in imajo 17 točk.

Druga tekmo kola in prvo sobotno srečanje je bilo odigrano na Opus Areni, kjer je Osijek pričakal Rijeko. Gledalci so na tekmi videli kar 21 strelov na gol, a kljub temu ni bilo zadetkov. Vratarja Malenica in Labrović sta se izkazala z odličnimi obrambami in nista dovolili zadetkov v svoji mreži. Osijek je tako odigral svojo peto zaporedno tekmo, kjer ni zmagal, Rijeka pa je vpisala svoj tretji remi na zadnjih štirih tekmah in je sedaj na drugem mestu, z tekmo manj zaostaja za Hajdukom kar 7 točk.

Hajduk je po petih zaporednih zmagah v najmočnejši hrvaški ligi iskal svojo šesto proti Gorici. Ni se dolgo čakalo na prvi zadetek srečanja, v 20. minuti je Livaja poslal predložek na drugo vratnico gola Gorice, tam pa je iz neposredne bližine z glavo zadel Dajaku. V drugem polčasu so spet bili nevarnejši nogometaši Hajduka, Dajaku je izvajal prosti strel in podal pred vrata, tam pa je z novim golom z glavo vodstvo povišal Žaper. V 69.minuti pa je sledila nova odlična akcija nogometašev iz Splita, Kalik je z lepo dolgo podajo našel Sahitija, ta pa je z lobom premagal vratarja Gorice in svoji ekipi prinesel že šesto zaporedno zmago v prvenstvu. Za Gorico pa je to bil prvi poraz po treh kolih in je ostala na četrtem mestu z 26 točkami, Hajduk pa je vodilno moštvo lige z 39 točkami.

Na edinem nedeljskem srečanju 17. kola sta se srečala Rudeš in Lokomotiva Zagreb. Nogometaši Rudeša so na domačem terenu iskali svojo prvo zmago v prvenstvu po povratku iz druge lige, Lokomotiva pa se je hotela dvigniti iz zone izpada. Na tekmi, kjer so gledalci videli kar 28 strelov, ni bilo doseženega zadetka. Vanja Vukmanović je dodatno otežil delo Rudešu, saj je v 57. minuti prejel svoj drugi rumeni karton na tekmi, kljub temu pa sta se ekipi razšli brez zadetkov. Rudeš je osvojil svojo četrto točko na prvenstvu, Lokomotiva pa je s 17 točkami na šestem mestu.

Dinamo je že v prejšnjem krogu uspel premagati Osijek, tokrat pa je nove tri točke iskal proti Slaven Belupu. Prvi zadetek je bil dosežen v 21. minuti, Kaneko je poslal žogo proti Petkoviću, ta pa je z glavo zadel za vodstvo Dinama z 0:1. Za drugi zadetek in končnih 2:0 je spet asistiral razigrani Kaneko, tokrat pa je z glavo zadel Špikić. Dinamo je z zmago zmanjšal zaostanek za drugouvrščeno Rijeko na dve točki, za vodilnim Hajdukom pa z tekmo manj zaostaja 9 točk.