10°C / 23°C
10°C / 24°C
12°C / 22°C

Inter drugič v sezoni poražen, Sassuolo zaostril boj za obstanek

Nogometaši Interja, ki so si že pred časom zagotovili naslov prvaka, so v 35. krogu italijanske lige na gostovanju pri Sassuolu izgubili z 0:1.

Sassuolo, ki se bori za obstanek, je proti Interju zadel v 20. minuti, strelec je bil Armand Lauriente. Za Inter je bil to šele drugi poraz sezone.

Pred tem je Monza igrala 2:2 z Laziem, Ciro Immobile je za goste zadel v 11. minuti, Milan Đurić je v 73. izid poravnal, Matias Vecino je v 83. spet priigral vodstvo Laziu, točko domačim pa je zagotovil Đurić v 92. minuti.

V petek sta se Torino in Bologna razšla z 0:0.

V nedeljo bodo tekme Cagliari - Lecce, Empoli - Frosinone, Verona - Fiorentina, Milan - Genoa in Roma - Juventus, v ponedeljek pa bo najprej Salernitana gostila Atalanto, nato pa Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića Napoli.

Inter ima na vrhu lestvice 89 točk, sledijo Milan (70), Juventus (65), Bologna (64), Roma (59) in Atalanta (57). Udinese je na 18. mestu, ki tako kot 19. in 20. mesto vodita v drugo ligo.

Videmčani imajo 29 točk, dve manj od Verone, Frosinoneja in Empolija, enako kot Sassuolo, zadnja pa je bodoči drugoligaš Salernitana z vsega 15 točkami.