14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Inter po zmagi nad Udinesejem zadržal dve točki prednosti pred Juventusom

Nogometaši milanskega Interja so se po zanesljivi zmagi nad Udinesejem s 4:0 vrnili na vrh italijanskega prvenstva. Zasedba iz prestolnice Lombardije ima dve točki več od drugouvrščenega Juventusa iz Torina, medtem ko tretjeuvrščeni Milan po današnjem porazu v Bergamu z 2:3 zaostaja že devet točk.

Varovanci Simoneja Inzaghija so z učinkovito predstavo v končnici prvega polčasa - med 37. in 44. minuto so zadeli Turek Hakan Calhanoglu z 11-metrovke ter Federico Dimarco in Francoz Marcus Thuram iz igre - strli odpor nogometašev iz Vidma. Za črno-modre je v drugem polčasu zadel še Argentinec Lautaro Martinez (84.).

Slovenski reprezentant Jaka Bijol zaradi poškodbe ni igral za Udinese. Njegov reprezentančni in klubski soigralec Sandi Lovrić je v igro vstopil v 62. minuti, medtem ko David Pejičić ni bil v kadru zasedbe iz Furlanije.

Atalanta je na tekmi preobratov v Bergamu premagala Milan s 3:2. Zmagoviti gol je v izdihljajih tekme, v peti minuti sodnikovega podaljška, po "miniaturi" in strelu s peto dosegel kolumbijski napadalec Luis Muriel. Za Atalanto je dva gola dosegel Nigerijec Ademola Lookman (38. in 55.), za Milan pa sta zadela Francoz Olivier Giroud (45.+3) in Srb Luka Jović (80.).

Na prvi današnji tekmi sta se Verona in Lazio razšla z 1:1. Mattia Zaccagni je goste iz Rima popeljal v vodstvo v 23. minuti, izenačujoči gol pa je dosegel Francoz Thomas Henry v 70. minuti.

Stara dama je na petkovi uvodni in osrednji tekmi 15. kroga premagala Napoli z 1:0. Edini gol je dosegel Federico Gatti, visokorasli branilec slovitega moštva iz Torina je v 50. minuti po strelu z glavo premagal gostujočega vratarja Alexa Mereta.

V nedeljo bodo na sporedu tekme Frosinone - Torino, Monza - Genoa, Salernitana - Bologna in Roma - Fiorentina. Zadnji tekmi kroga bosta v ponedeljek, para sta Empoli - Lecce in Cagliari - Sassuolo.