8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Juventus doma ugnal Romo, na čelu ostaja Inter

Juventusa je v zadnji tekmi 18. krogu italijanskega nogometnega prvenstva gostil Romo in zmagal z 1:0. Dvoboj je odločil francoski vezist Adrien Rabiot v 47. minuti. Juventus ostaja na drugem mestu lestvice.

Inter je v petek v gosteh pri Genoi iztržil remi z 1:1, a ostaja na čelu lige. Ima 45 točk, dve več od Juventusa.

Danes so nogometaši Milana z 1:0 doma ugnali Sassuolo z golom reprezentanta ZDA Christiana Pulišića v 59. minuti. S tem je Milan ostal tretji na lestvici.

Nogometaši Udineseja, za domače je Sandi Lovrić igral vso tekmo, so Bologno dotolkli s 3:0. Vse tri gole sta zadela Argentinca. Roberto Pereyra v 23. in 52. minuti, vmes pa je bil uspešen še Lorenzo Lucca. Videmčani so šele drugič slavili v tej sezoni, a imajo še 11 remijev.

Z 1:0 je Salernitana v gosteh premagala Verono, a je kljub drugi zmagi in golu Francoza Louma Tchaouna ostala na repu prvenstva. Cagliari in Empoli sta se v derbiju začelja razšla brez zadetkov ter ostala le pred Salernitano.

Roma je sedma ekipa prvenstva. Mesto za Rimljani je Napoli, ki se je v soboto z Monzo na domačem stadionu Diega Armanda Maradone razšel brez zadetkov. Gostitelji in aktualni italijanski prvaki so po četrtem remiju ostali pri osmih zmagah.