Oblačno Humidity: 81%

Juventus proti zadnjeuvrščeni Salernitani iztržil remi

Nogometaši Juventusa so v 36. krogu italijanskega prvenstva doma proti zadnjeuvrščeni Salernitani zgolj remizirali 1:1 in tako izgubili tretje mesto na prvenstveni lestvici, kjer so zdaj četrti. Atalanta je v boju za peto mesto z 2:1 ugnala Romo.

Na vrhu serie a ima že prvak Inter 92 točk, Milan 74, sledita Bologna in Juventus s po 67. Peta Atalanta je zdaj pri 63 točkah, Roma ostaja na 60.

Nogometaši Juventusa so se danes kljub prevladi na igrišču dolgo mučili z še odpisano Salernitano. Bodoči drugoligaš je v Torinu vodil od 27. minute naprej po golu Niccola Pierozzija. Šele v prvi minuti sodnikovega dodatka je točko Juventusu priboril Adrien Rabiot.

Atalanta je v Bergamu povsem nadigrala Romo. V prvem polčasu je v razmaku treh minut (18. in 20.) za vodstvo z 2:0 zadel Charles De Ketelaere. Edini gol za goste iz prestolnice je v 66. minuti z enajstmetrovke dosegel Lorenzo Pellegrini.

Na preostalih današnjih tekmah je sedmouvrščeni Lazio doma premagal Empoli z 2:0, Genoa je bila z 2:1 boljša od Sassuola, Torino pa je v gosteh z 2:1 ugnal Verono.

Že v petek je prvak Inter s 5:0 odpravil Frosinone, v soboto pa je Bologna z 2:0 zmagala v Neaplju, Milan pa s 5:1 doma proti Cagliariju.

V ponedeljek bosta krog sklenili tekmi Lecce - Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića ter Fiorentina - Monza.