6°C / 13°C
4°C / 13°C
4°C / 12°C

Juventus remiziral, Lazio napredoval na četrto mesto

Nogometaši Juventusa so v sedmem krogu italijanskega prvenstva v Torinu remizirali proti Cagliariju (1:1). Lazio je po zmagi nad Empolijem z 2:1 napredoval na četrto mesto, medtem ko je Milan izgubil v Firencah z 1:2.

Stara dama je - ob treh zmagah - četrtič igrala neodločeno, a je edina ekipa brez poraza v serie A. V Torinu je kazalo na zmago domače ekipe, ki je povedla v 15. minuti po zadeti enajstmetrovki Srba Dušana Vlahovića, izenačujoči gol za goste s Sardinije pa je v 88. minuti zabil Romun Razvan Marin prav tako z enajstmetrovke.

Lazio je z goloma Mattie Zaccagnija (45.+4) in Španca Pedrija (84.) ugnal goste iz Toskane, ki so povedli v deveti minuti po zadetku Sebastiana Esposita.

Fiorentina je v Firencah ugnala Milan z 2:1. Za gostitelje sta zadela posojen igralec Milana Yacine Adli (25.) in Albert Gudmundsson (73.), za goste pa Christian Pulisic (60.). Obe ekipi sta zastreljali kar tri enajstmetrovke, pri domačih Moise Kean, pri gostih pa Theo Hernandez in Tammy Abraham.

Bologna in Parma sta se razšli brez golov, Monza in Roma pa z 1:1.

Vodilni Napoli je že v petek premagal Como s 3:1, Verona pa Venezio z 2:1. Slovenski nogometaš Domen Črnigoj ni igral za zasedbo iz Benetk.

V soboto je branilec naslova Inter gostil Torino in zmagal s 3:2, blestel pa je Francoz Marcus Thuram, ki je dosegel vse tri gole za Milančane.

Atalanta je zlahka opravila z Genoo in slavila s 5:1, izkazal se je Mateo Retegui s "hat-trickom".

Thuram in Retegui sta s sedmimi zadetki prva strelca serie A, dva manj sta dosegla Vlahović in Pulisic.

Nogometaši Udineseja so v soboto premagali Lecce z 1:0 in vpisali četrto zmago. Edini zadetek na tekmi, na kateri je Jaka Bijol igral celo tekmo za Videmčane, Sandija Lovrića pa zaradi poškodbe ni bilo v ekipi, je dosegel Jordan Zemura v 75. minuti.

Na lestvici ima Napoli 16 točk, Inter 14, Juventus, Lazio in Udinese po 13, Milan in Torino po 11.