14°C / 17°C
12°C / 16°C
11°C / 16°C

Leverkusnu le točka proti novincu Kielu

Nemški nogometni prvak Bayer Leverkusen si je v tekmi 6. kroga privoščil precejšen spodrsljaj. Na domačem terenu je igral le 2:2 proti novincu v tekmovanju Holsteinu Kielu. Izgubila je tudi Borussia Dortmund, Union Berlin je bil boljši z 2:1, Freiburg pa je z zmago 1:0 v Bremnu skočil na tretje mesto.

Začetek tekme v Leverkusnu je sicer kazal, da bo domača ekipa upravičila status favorita, saj sta Victor Boniface in Jonas Hofmann poskrbela za vodstvo z 2:0 že po osmih minutah. Boniface pa je zadel še v 26., a zaradi prepovedanega položaja gol ni obveljal. A Leverkusenu se je nato ustavilo, v nadaljevanju pa je še tretjič v sezoni zapravil vodstvo z 2:0. V zadnji minuti dodatka prvega dela je Max Gschwill izid znižal, v 73. pa je z bele točke za 2:2 zadel Fiete Arp. Kiel je kljub pritisku domačih zdržal do konca in se z veliko točko tudi pomaknil z zadnjega mesta, kjer je zdaj Bochum.

Tudi Borussia je izgubila, za Union sta zadela Kevin Vogt in Yorbe Vertessen. Porurski ekipi je sicer uspelo znižati z golom Juliana Ryersona v drugem delu, a izenačenja ni bilo.

Freiburg je z minimalno zmago proti Werderju v Bremnu, edini gol je dosegel Ritsu Doan v 75. minuti, prišel do začasno tretjega mesta na lestvici, zdaj ima 12 točk, toliko kot s tekmo manj drugi Eintracht. Vodi Bayern s 13.

Danes bo še tekma St. Pauli - Mainz. V nedeljo bo ekipa slovenskega zvezdnika Benjamina Šeška in trenutno poškodovanega Kevina Kampla Leipzig gostovala pri prvem tekmecu Olimpije v konferenčni ligi Heidenheimu, v derbiju kroga se bosta v Frankfurtu pomerila Eintracht in Bayern, krog se bo končal s tekmo Stuttgart - Hoffenheim.