14°C / 17°C
12°C / 16°C
11°C / 16°C

Liverpool ostaja vodilno moštvo angleške lige

Nogometaši Liverpoola bodo tudi po sedmem krogu vodilna ekipa angleškega prvenstva. To so si zagotovili z zmago v Londonu proti Crystal Palaceu, od katerega so bili na prvi tekmi kroga boljši z 1:0. To je bila za novega trenerja redsov Arneja Slota že deveta zmaga na deseti tekmi, na kateri je vodil ekipo.

Zmago je gostom, ki so bili boljši tekmec, a bi lahko bili tudi kaznovani za neučinkovitost, že v deveti minuti zagotovil gol Dioga Jote.

"Tri točke bi morali potrditi že v prvem polčasu, tako pa smo trepetali do konca. Dobro se je izšlo, zmaga je zelo pomembna pred reprezentančnim odmorom in nato serijo tekem z najmočnejšimi tekmeci v ligi. V naslednjih štirih krogih, ko se bomo merili s Chelseajem, Arsenalom, Aston Villo in Manchester Cityjem, bomo videli, ali so naši upi po naslovu državnega prvaka realni," je po tekmi dejal Slot, ki je imel tudi nekaj grenkega priokusa, v 79. minuti je namreč z igrišča odšepal vratar Alisson Becker.

"Predvidevam, da bo nekaj časa odsoten. Čeprav nisem zdravnik, poškodba ni bila videti nedolžna," je stanje vratarja komentiral nizozemski strateg.

Zaostanek točke za Liverpoolom sta obdržala Manchester City in Arsenal, oba pa sta prav tako imela nekaj težav, do zmage sta prišla po preobratu.

City, ki je igral brez poškodovanih Rodrija in Kevina de Bruyneja, je doma s 3:2 premagal Fulham. V tekmo je vstopil z velikim pritiskom, si priigral nekaj priložnosti, zapravil jih je, za kar je sledila kazen. Mojstrsko podajo s peto je izkoristil Andreas Pereira in s tem šokiral domačo ekipo. Šok bi lahko Fulham bolje izkoristil. Že kmalu po golu se mu je ponudila še ena velikanska priložnost, a je Adama Traore iz neposredne bližine gola žogo poslal prek vratnice.

Toda City je vendarle kmalu prišel k sebi. Njegovo premoč je izkoristil Mateo Kovačić, ki je z dvema goloma poskrbel za preobrat. Pri prvem golu je imel tudi nekaj sreče, po njegovem strelu je žoga zadela Joachima Andersena, spremenila smer in končala v mreži. Pri drugem mu je žogo lepo namestil za strel Bernardo Silva.

Trener domačih Pep Guardiola je moral priznati, da njegova ekipa tokrat ni blestela ne v napadu ne v obrambi. Do konca tekme so bili gosti boljši, imeli kar nekaj priložnosti za izenačenje, najlepšo je spet zamudil Traore. Gosti so domačim skril žogo, kar se na tekmah Cityja ne dogaja velikokrat, a tega niso kronali z izenačenjem, še več, rezervist Jeremy Doku je z lepim strelom od daleč povišal vodstvo gostiteljev. Ni pa še bil to končni izid, Fulham je ob koncu rednega dela vendarle zaostanek še znižal.

Tudi Arsenal je na domači tekmi proti Southamptonu zaostajal, gol je prejel v 55. minuti, vendar je veselje gostov trajalo le tri minute, prekinil ga je gol Kaija Havertza. Za popolni preobrat je 11 minut pozneje poskrbel Gabriel Martinelli, končni izid 3:1 je postavil Bukayo Saka.

West Ham je s 4:1 ugnal Ipswich, Brentford s 5:3 Wolverhampton, Leicester pa z 1:0 Bournemouth, za lisice je bila to prva zmaga v sezoni, brez nje pa zaenkrat ostajajo Crystal Palace, Southampton in Wolverhampton.

Zvečer bo še tekma med Evertonom in Newcastlom.