11°C / 13°C
8°C / 11°C
5°C / 13°C

Udinese in Inter do četrtih zmag

Nogometaši Udineseja so v 7. krogu italijanske lige premagali Lecce z 1:0 in vpisali četrto zmago. Edini zadetek na tekmi, na kateri je Jaka Bijol igral celo tekmo za Videmčane, Sandija Lovrića pa zaradi poškodbe ni bilo v ekipi, je dosegel Jordan Zemura.

Zemura, 24-letni reprezentant Zimbabveja, je v 75. minuti zadel s prostega strela s 25 metrov, ko je žogo čez živi zid poslal v zgornji kot tekmečevih vrat.

Branilec naslova Inter je gostil Torino in zmagal s 3:2. Marcus Thuram je bil tokrat v glavni vlogi, saj je dosegel vse tri zadetke za Milančane. Torino je od 20. minute igral z igralcem manj, a so vseeno dosegli dva zadetka, avtorja sta bila Duvan Zapata in Nikola Vlašić z bele pike, ki je v 86. minuti postavil končni izid.

Atalanta je zlahka opravila z Genoo, slavila je s 5:1, Mateo Retegui je dosegel tri gole za zasedbo iz Bergama. Skupaj je pri sedmih golih in je skupaj s Thuramom prvi strelec lige.

V petek je vodilni Napoli s 3:1 premagal Como, Verona pa z 2:1 Venezio, pri kateri Domen Črnigoj ni igral.

V nedeljo bodo še tekme Juventus - Cagliari, Bologna - Parma, Lazio - Empoli, Monza - Roma in Fiorentina - Milan.

Na lestvici ima Napoli 15 točk, Inter jih ima 14, Udinese pa je pri 13. Sledijo Juventus z 12 ter Milan in Torino s po 11.