11°C / 13°C
8°C / 11°C
5°C / 13°C

Real Madrid proti Villarrealu do treh točk

Nogometaši Real Madrida so se po dveh razočaranjih v zadnjih sedmih dneh vrnili v zmagovalne tirnice. V devetem krogu španskega prvenstva so na domačem terenu premagali Villarreal z 2:0.

Real Madrid je v preteklem krogu LaLige remiziral z Atletico Madridom, sredi tedna pa je v Lillu doživel poraz v ligi prvakov.

Danes je zanesljivo prišel do treh točk proti tretjeuvrščenemu Villarrealu. Prvi zadetek je dosegel Federico Valverde v 14. minuti, končni izid pa je postavil Vinicius Junior v 73. minuti.

Zmago je v zaključku tekme skazila poškodba kolena kapetana Real Madrida Danija Carvajala, ki je nosilih zapustil zelenico stadiona Santiago Bernabeu.

Na preostalih današnjih prizoriščih je Espanyol premagal Mallorco z 2:1, Celta Vigo je z dvema igralcema manj slavila 1:0 pri zadnjeuvrščenem Las Palmasu, Rayo Vallecano je zmagal v Valladolidu (2:1), Getafe in Osasuna pa sta se razšla z remijem 1:1.

V nedeljo sledijo dvoboji Girona - Athletic Bilbao, Alaves - Barcelona, Sevilla - Betis in Real Sociedad - Atletico Madrid.