11°C / 13°C
8°C / 11°C
5°C / 13°C

Zajc izgubil v Lillu, Monaco znova zmagal

Slovenski nogometaš Miha Zajc je s Toulousom v 7. krogu francoske lige gostoval pri ambicioznem Lillu in izgubil z 1:2.

Toulouse, za katerega je Zajc igral od 84. minute, je v Lillu povedel v 39. minuti z golom Zakarie Aboukhlala. Angel Gomes in Mitchel Bakker pa sta v drugem polčasu prinesla zmago favoriziranim gostiteljem.

Monaco je na gostovanju pri Rennesu slavil z 2:1 in je še naprej brez poraza ter vsaj začasno tudi na vrhu lestvice. Monaco je povedel v šesti minuti, ko je zadel Thilo Kehrer, Ludovic Blas je izenačil v 11. minuti, zmago pa je ekipi iz kneževine zagotovil Folarin Balogun v 22. minuti.

Pred tem je St. Etienne s 3:1 odpravil Auxerre, nesporni junak tekme je bil 23-letni gruzijski krilni igralec Zuriko Davitašvili, ki je dosegel vse tri gole za zmagovalce, to so bili tudi njegovi prvi v sezoni.

V petek je tretjeuvrščeni Marseille igral le 1:1 z Angersom in za dve točki zaostaja za Paris Saint-Germainom, ki bo v nedeljo zvečer gostoval v Nici, ter pet za Monacom.

V nedeljo bo še Lyon igral proti Nantesu, Brest proti Le Havru, Reims, ki ga vodi Luka Elsner, proti Montpellieru, Strasbourg pa proti Lensu.