11°C / 14°C
8°C / 13°C
5°C / 13°C

Šeškov Leipzig po zmagi nad Heidenheimom začasno na vrh bundeslige

Nogometaši Leipziga, slovenski zvezdnik Benjamin Šeško je za saško ekipo igral do 76. minute, je v 6. krogu nemške lige v gosteh premagal Heidenheim z 1:0 in se začasno povzpel na vrh bundeslige. Doslej vodilni Bayern bo zvečer igral z Eintrachtom.

Šeškova ekipa, slovenski napadalec se na zadnji tekmi pred reprezentančnim premorom tokrat ni vpisal med strelce, je po borbeni predstavi strla Heidenheim. Stari znanec ljubljanske Olimpije iz konferenčne lige se je še enkrat predstavil kot trdna in čvrsta ekipa, je pa vendarle klonil v 59. minuti, ko je bil natančen Lois Openda.

Ob koncu dvoboja so bili domači celo boljši in nevarnejši, a je Leipzig zdržal do konca, nekajkrat se je izkazal tudi vratar Peter Gulacsi.

S četrto zmago v sezoni je Leipzig - poleg Bayerna edino še neporaženo moštvo v ligi - zdaj pri 14 točkah in začasno na prvem mestu. A vrstni red se lahko še spremeni, saj se bosta v večerni tekmi pomerila zdaj drugo- in tretjeuvrščeni ekipi Bayern in Eintracht.