11°C / 14°C
8°C / 13°C
5°C / 13°C

Villa in Chelsea z remijem povečala zaostanek za vrhom

Nogometaši Aston Ville in Chelseaja, četrto in petouvrščena ekipa angleškega nogometnega prvenstva, so v sedmem krogu lige remizirali in s tem povečali zaostanek za vodilnimi ekipami. Aston Villa je derbi proti Manchester Unitedu odigrala brez golov, Chelsea pa je proti Nottingham Forestu remiziral z izidom 1:1.

Derbi med Aston Villo in Unitedom je razočaral gledalce. Obe ekipi sta igrali pragmatično, gostitelji so imeli nekaj več od igre in tudi več polpriložnosti, toda gosti so izpolnili cilj in ostali neporaženi. So pa bili bližje zadetku, Bruno Fernandes je namreč v drugem polčasu s prostega strela zadel prečko.

Zanimiv bo videti, ali si je trener Uniteda s točko v Birminghamu podaljšal čas na klopi evropskega velikana. Mnogi so mnenja, da pritiska navijačev in medijev ne bo zdržal in da ga bodo med reprezentančnim odmorom zamenjali, saj ekipa, ki vedno želi najvišja mesta, trenutno zaseda le 14. mesto, zbrala je le osem od 21 možnih točk.

Chelsea je proti Nothinghamu Forestu lovil šesto zaporedno zmago v vseh tekmovanjih, a ujel je ni. Že v prvem polčasu bi lahko bil v zaostanku, Murillo je za goste namreč zapravil najlepšo priložnost prvega dela. Nottingham je povedel je povedel v 49. minuti, ko je v polno zadel Chris Wood, osem minut pozneje je izenačil Noni Madueke. Gosti s od 78. minute igrali z igralcem več, a številčne prednosti po izključitvi Jamesa Ward-Prowsa, ki je prejel drugi rumeni karton, niso izkoristili.