11°C / 14°C
8°C / 13°C
5°C / 13°C

Barca s tremi goli Lewandowskega zanesljivo prek Alavesa

Nogometaši Barcelone so v današnji popoldanski tekmi 9. kroga španske lige v gosteh premagali Alaves s 3:0. Katalonci so z osmo zmago zdaj na vrhu lestvice spet tri točke oddaljeni od večnih tekmecev iz Madrida. V večerni tekmi pa bo Atletico Jana Oblaka igral proti Realu Sociedadu.

Za vse tri gole blaugrane je poskrbel poljski zvezdnik Robert Lewandowski, ki je že v prvem polčasu dosegel "hat trick". Zdaj je že pri desetih zadetkih v sezoni.

Barca je prejšnji teden s porazom pri Osassuni končala niz sedmih zmag v domačem tekmovanju, je pa med tednom za začetek novega niza v ligi prvakov s 5:0 že premagala Young Boys.

Lewandowski je vse tri gole dosegel že do 31. minute. Domači so sicer zadeli v sodnikovem dodatku prvega dela, a gol Tonija Martineza ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

Barcelona ima zdaj 24 točk, Real Madrid, ki je v soboto premagal Villarreal z 2:0, pa na drugem mestu 21. Villarreal je tretji s 17, a ga lahko še prehiti Atletico (16); ekipa slovenskega vratarja Oblaka bo ob 21. uri gostovala pri Sociedadu. Pred tem bosta seviljski mestni derbi igrala Sevilla in Betis.