Oblačno Humidity: 59%

Lille zapravil dva gola prednosti in izgubil, prvak PSG

Nogometaši Lilla so po porazu doma proti Lyonu (3:4) v 32. krogu francoskega prvenstva zamudili skok na tretje mesto razpredelnice. Naslov prvaka je že v rokah Paris Saint-Germaina.

Parižani imajo na vrhu lestvice 70 točk po 31 odigranih tekmah. S tekmo več sledijo Monaco (61), Brest (57) in Lille (55), medtem ko ima peta Nica s tekmo manj 51 točk in po porazu Lilla ohranja možnosti za skok na mesta, ki prinašajo nastop v ligi prvakov v prihodnji sezoni.

Lille je proti Lyonu zapravil prednost dveh golov po polčasu in vodstvo s 3:2 v zadnjih minutah ter na koncu ostal brez točke.

Za prvake sezone 2020/21 sta v prvem polčasu zadela Bafode Diakite (21. minuta) in Edon Zhegrova (37.). Za Lyon je v 67. minuti je najprej znižal Said Benrahma, v 82. minuti pa je izenačil Malick Fofana.

Štiri minute kasneje je za novo vodstvo Lilla poskrbel Diakite z drugim zadetkom, Lyon pa je do novega izenačenja prišel po golu Alexandra Lacazetta v 88. minuti. Za zmago je nato v drugi minuti sodnikovega dodatka zadel Mama Balde.

Boj za nastop v ligi prvakov se bo nadaljeval v prihodnjih tednih. Lille čakata gostovanje pri Nantesu in domača tekma proti Nici, Monaco bo gostoval pri Montpellieru in gostil Nantes, medtem ko bo Brest najprej doma igral proti Reimsu in nato še v gosteh proti Toulousu.

V boju za obstanek so 14. Nantes (33 točk), 15. Le Havre (32) slovenskega stratega Luke Elsnerja, 16. Metz (29), ki drži mesto za dodatni tekmi za popolnitev prvoligaške konkurence po koncu sezone, 17. Lorient (26) ter zadnji Clermont (25). Vse ekipe čakata še po dve tekmi.

Elsnerjev Le Havre je v zadnjih dveh krogih osvojil štiri točke po remiju proti PSG (3:3) in zmagi proti Strasbourgu (3:1) ter si povečal možnosti za obstanek med francosko elito.