16°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Liverpool še upa na naslov, v pokalu FA manchestrska kluba

Nogometaši Liverpoola, ki so bili v zadnjem času v krajši krizi, še lahko upajo na naslov angleških prvakov. V 34. krogu so preživeli zahtevno gostovanje pri londonskem Fulhamu, zmagali so s 3:1. S tem so se točkovno izenačili z vodilnim Arsenalom, Manchester City s tekmo manj za njima zaostaja za točko.

Goste je v Londonu v vodstvo popeljal Trent Alexander-Arnold, domači so v sodnikovem dodatku prvega dela izenačili prek Timothyja Castagna, v drugem delu pa sta Liverpoolčanom zmago zagotovila Ryan Gravenberch in Diogo Jota.

V boju za uvrstitev v ligo prvakov, za kar bo po zadnjih izračunih zadostovalo četrto mesto, gre še naprej zelo dobro Aston Villi. Tokrat je s 3:1 premagala Bournemouth, čeprav se je v 31. minuti znašla v zaostanku, potem ko so gosti izkoristili najstrožjo kazen. Izenačujoči gol, dosegel ga je Morgan Rogers, je prišel v pravem trenutku, v sodnikovem dodatku prvega dela. Domači so z njim dobili dodaten zagon, tako da so v drugem še dvakrat zatresli mrežo, to je uspelo Moussi Diabyju ter Leonu Baileyju.

Še več golov je padlo na londonskem obračunu med Crystal Palaceom in West Hamom. Domači so zmagali s 5:2, že po prvem polčasu so vodili s 4:1. Dvoboj sicer ni odločal o čem pomembnem, precej bolj pomembno zmago je dosegel Everton. V obračunu dveh ekip, ki so ju zaradi finančnih nepravilnosti kaznovali z odvzemom točk, so z 2:0 premagali Nottingham Forest in se oddaljili od mest, ki vodijo v drugoligaško konkurenco.

Tri tekme 34. kroga so preložili zaradi sodelovanja treh ekip v polfinalu pokala FA. Finale v tem tekmovanju sta si priborila manchestrska kluba City in United, prvi je v soboto z golom Bernarda Silve ugnal Chelsea, drugi pa je bil šele po streljanju boljši od Coventryja. United je do 71. minute rednega dela vodil s 3:0, a prednost zapravil.