8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Liverpool z zmago na vrh, Newcastle s tremi goli pokopal bivši igralec

Nogometaši Liverpoola so vsaj za en dan prevzeli vodstvo v angleški ligi. V 19. krogu so v gosteh z 2:0 premagali Burnley in za dve točki prehiteli Arsenal, ki bo tekmo tega kroga igral v četrtek, ko bo v londonskem obračunu gostil West Ham.

Za Liverpool je Darwin Nunez v polno zadel v šesti minuti, zatem so mu sodniki dva gola razveljavili po posredovanju Vara, končni izid pa je v 90. minuti postavil Diogo Jota.

V krizo so zašli nogometaši Newcastla. Izgubili so še četrtič na zadnjih petih tekmah, tokrat so morali priznati premoč Nottingham Forestu. V 23. minuti so sicer z enajstmetrovke povedli, nato pa do konca prejeli tri gole. Vse je dosegel Novozelandec Chris Wood, praktično njihov igralec, ki so ga Forestu posodili. Za Nottingham je bila to četrta zmaga v sezoni in prva, odkar ga vodi novi trener Nuno Espirito Santo.

V prejšnjem krogu je "hat trick" dosegel nogometaš Bournemoutha Dominic Solanke, tokrat ni bil tako učinkovit, je pa na tekmi proti Fulhamu dosegel gol z bele točke, s katerim je postavil izid 2:0. Pred tem je bil natančen Justin Kluivert, končni izid pa je postavil Luis Sinisterra.

Derbi dna prvenstvene razpredelnice med Sheffield Unitedom in Lutonom je bil v znamenju preobratov. Gosti so po prvem polčasu vodili z 1:0, nato so na začetku drugega vodstvo prevzeli domači, točke pa so vseeno odšle v Luton, ki je zmagal s 3:2, potem ko so domači v zadnjem delu dosegli kar dva avtogola.

Ob 21. uri se bo začel še obračun med Manchester Unitedom in Aston Villo.