Nekaj oblačnosti Humidity: 90%

Liverpool z zmago nad Bournemouthom kljub igralcu manj

Liverpool je v drugem krogu angleškega prvenstva kljub igralcu manj brez večjih težav premagal ekipo Bournemouth s končnim izidom 3:1. Kljub zgodnjemu zaostanku so varovanci trenerja Jürgena Kloppa hitro prevzeli pobudo in se uspeli vrniti v igro.

Tekmo je slabo začel Liverpool, saj je že v tretji minuti prejel zadetek. Srečanje je zatresel Antoine Semenyo, nekdanji igralec Liverpoola Dominic Solanke pa je prispeval podajo. Kljub težavam so nogometaši Liverpoola hitro našli pravo formo in začeli prevzemati pobudo. V 28. minuti je zadel Luis Diaz, nato pa je Mohamedu Salahu kljub zgrešeni enajstmetrovki v 36. minuti uspelo izkoristiti odbito žogo in z njo zatresti mrežo gostov. V drugem polčasu je v 62. minuti Diogo Jota postavil končni izid 3:1 v korist Liverpoola. Pred tem je moral igro zapustiti Alexis Mac Allister, nekdanji igralec Brightona, ki je v letošnjem poletju okrepil Liverpool.

Brighton se kljub številnim prodajam v letošnjem prestopnem roku uspešno bori in še naprej navdušuje svoje navijače. Ekipo je zapustil tudi Alexis Mac Allister, ki se je pridružil Liverpoolu, a Brighton je že pred njegovim odhodom pripravil ustrezno zamenjavo. Klub je znana po svojem smotrnem vodenju in sposobnosti, da nadomesti odhajajoče igralce. Kljub temu pa tudi pri trenerjih ne zaostajajo, saj je po odhodu Grahama Potterja na klop sedel Italijan Roberto De Zerbi, pod katerega vodstvom Brighton nadaljuje z odličnimi predstavami.

Ena izmed največjih zvezd ekipe Brighton je zagotovo japonski nogometaš Kaoru Mitoma. Na tekmi proti Wolverhamptonu je v 15. minuti srečanja zadel za vodstvo svoje ekipe. Podajalec je bil Ekvadorec Pervis Estupinan, ki je v 46. minuti tudi sam zabil gol in tako postavil končni izid 4:1 v korist Brightona. Sledila sta še zadetka Sollyja Marcha ter Hwanga Hee-Chana.

Rezultati 2. kroga angleškega prvenstva
Poleg tekem Liverpoola in Brightona so se odvile še druge tekme 2. kroga angleškega prvenstva. Nottingham Forest je premagal Sheffield United s končnim izidom 2:1, Fulham pa je moral priznati premoč ekipi Brentford, ki je slavila z rezultatom 3:0. Tekmi Tottenham - Manchester United ter Manchester City - Newcastle pa še nista odigrani.